آخرین خبرها

۱۸۹.۵ هزار تُن کالا از قشم صادر شد

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۸۹ هزار ۵۰۰ تُن کالا به ارزش بیش از ۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار از قشم به خارج از کشور و سرزمین اصلی صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر قشم به نقل از ایرنا، علی همایونی روزپنجشنبه افزود: از این مقدار، ۹ هزار و ۷۰۰ تُن کالا به ارزش ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به سرزمین اصلی ارسال شد.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه نیز ۱۷۹ هزار و ۸۰۰ تُن کالا به ارزش ۷۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به خارج از کشور صادر شد.

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: در این مدت پنج هزار تُن مواد اولیه مصرفی مورد نیاز کارخانجات و واحدهای تولیدی به ارزش ۳۵ میلیون دلار وارد قشم شده است.

وی تصریح کرد: سهم واردات ماشین‌آلات خط تولید نیز ۱۱ تُن و به ارزش بیش از ۱۹۶ هزار دلار برآورد شده است.

همایونی در پایان تاکید کرد: رونق بخشیدن به صادرات غیرنفتی، واردات مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای تولیدی در راستای عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستیابی جهش تولید مهمترین ماموریت های گمرک سازمان منطقه آزاد قشم است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا