اخبار مهم

قشم، آماده بهره برداری از یک پروژه عظیم نفتی دیگر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای مستمر خود از پروژه های عمرانی، اقتصادی، خدماتی و گردشگری و… سطح جزیره قشم از پروژه اسکله نفتی حرا قشم بازدید کرد و از نزدیک روند اجرایی این پروژه حوزه نفت و انرژی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبر قشم حمیدرضا مومنی در این بازدید ضمن بررسی ظرفیت های موجود سرعت پیشرفت این پروژه دستورات لازم را برای تسریع در روند اجرایی آن صادر کرد.
براساس این گزارش، اسکله نفتی حرا قشم، یکی از بزرگترین اسکله های نفتی در جنوب کشور است که با هدف تامین مواد اولیه پالایشگاهی، نفت خام فوق سنگین و صادرات میعانات نفتی مانند بنزین، گازوئیل و قیر در این جزیره  مبادرت خواهد کرد.
این اسکله نفتی دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۴میلیون و ۵۰۰ هزار تن فرآورده های نفتی است و این پروژه با سرمایه گذاری ۵۳ میلیون یورو در قالب قرارداد BOT میان سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گسترش انرژی پاسارگاد در حال انجام است و قرار است تا اردیبهشت ماه سال آینده به مرحله بهره برداری برسد.
پیش از این پیگیری های لازم برای برای دریافت مجوز ایجاد مرز رسمی صادرات فرآورده های نفتی در اسکله حرا جهت ارائه خدمات به تولیدات واحدهای منطقه آزاد قشم از جمله تولیدات پالایشگاه نفت سنگین قشم از طریق مراجع ذیربط جهت اخذ مجوز لازم برای تسهیل روند صادرات فرآورده های نفتی پیگیری شده است.
گفتنی است، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه در ابتدای این بازدید با حضور در محل کارگاه اسکله فرعی ۳۵ هزار تنی اسکله نفتی حرا جهت راه اندازی موقت جهت انتقال نفت خام سبک و سنگین و قیر تا پالایشگاه بهین پالایش و بالعکس توسط شرکت پیشگام صنعت فراساحل قشم نیز بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا