دسته‌بندی نشده

توضیحات بخشدار حرای قشم در خصوص مشکلات آب آشامیدنی دهستان دولاب/ مپنا وارد مدار شد

بخشدار بخش حرا شهرستان قشم از بازگشت شرکت تولید آب و برق به مدار آبرسانی خبر داد و گفت: طی روزهای آتی روند آبرسانی به روستاها به روال قبل باز خواهد گشت.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس، وحید جابری پیرامون مشکل آب آشامیدنی دهستان دولاب، اظهار داشت: ظرفیت تولید آب شرکت آب و برق مپنا به‌علت تعمیرات و بازدید سالیانه به مدت 22 روز به نصف کاهش یافت.

وی افزود: این شرکت از 10 روز پیش مجددا با ظرفیت کامل در حال فعالیت است و طی روزهای آتی روند آبرسانی به روستاها به روال قبل  باز خواهد گشت.

بخشدار بخش حرا شهرستان قشم تصریح کرد: این تعمیرات باید در خردادماه امسال انجام می‌شد که به‌علت کرونا و نیاز بیش از پیش مردم به آب چندین مرحله به تاخیر افتاد.

جابری ادامه داد: در صورت جلوگیری از تعمیرات و بازدید سالیانه احتمال خاموشی مدار وجود داشته که با وقوع آن به‌مدت یک سال قادر به فعالیت مجدد نبود.

وی اضافه کرد: پیش از ورود به فاز تعمیرات، اطلاع‌رسانی لازم به‌منظور مدیریت مسئله و جلوگیری از چالش‌های اجتماعی به تمامی دهیاران انجام شده است.

بخشدار بخش حرا شرستان قشم گفت: همچنین توسعه شبکه آب روستاهای نقاشه، معتمدآباد و گیاهدان به‌طول ۲۰ کیلومتر با اعتبار۷۰ میلیارد ریال و اصلاح ایستگاه پمپاژ گوران و درکو با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در حال انجام می‌باشد.

جابری بیان کرد: نصب و راه‌اندازی 2 دستگاه دیزل ژنراتور جهت ایستگاه پمپاژ طبل و سد خالصی نیز در 6 ماهه نخست امسال به همت آبفا در بخش حرا انجام شده است.

وی خاطرنشان ساخت: احداث آب‌شیرین‌کن سه هزار مترمکعبی در باسعیدو در دستور کار قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود سال جاری کلنگ‌زنی آن انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا