اجتماعی

آبفا در مورد آبرسانی به قشم به بخشی از تعهداتش عمل نکرده است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: متاسفانه با وجود تلاش‌های صورت گرفته، هنوز بخشی از مردم این جزیره به دلیل فقدان آب شرب در تنگنا قرار دارند و نمی توانیم نسبت به این مسأله بی تفاوت باشیم.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در نشستی با موضوع کمبود آب در روستاهای غرب جزیره، اظهار داشت: اقدامات و کارهای زیادی برای حل مشکل آب شرب مردم جزیره در سال‌های گذشته انجام نشده و ما نمی‌توانیم نسبت به این شرایط بی‌تفاوت باشیم.

وی با تاکید بر اینکه شرکت آبفا هرمزگان باید نسبت به انجام تعهدات خود در جهت تامین آب مناطق روستایی در این جزیره اقدام کند، گفت: مسوولیت تامین آب، آبرسانی و پرداخت یارانه تولید و توزیع در روستاهای جزیره قشم برعهده آبفای استان هرمزگان بوده و این نهاد به بخشی از وظایف ذاتی خود عمل نکرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر ارایه خدمات به مردم و کمک به رفع کمبودها و مشکلات جزیره قشم، تصریح کرد: اقدامات این سازمان برای تامین آب روستاها، فعالیتی رایگان در راستای رسالت انسانی این سازمان و برای خدمت رسانی به مردم است.

پیغامی با اشاره به اهمیت آبرسانی به سراسر جزیره و تاثیر آن در دستیابی به توسعه پایدار ، گفت: متاسفانه با وجود تلاش‌های صورت گرفته، هنوز بخشی از مردم این جزیره به دلیل فقدان آب در تنگنا قرار دارند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی آمادگی تامین آب موردنیاز جزیره قشم را دارد، خاطرنشان کرد: امکان خرید آب از سازمان‌های دولتی مانند سازمان منطقه آزاد قشم دارای محدودیت‌هایی است که امیدواریم با همکاری آبفای استان هرمزگان و وزارت نیرو بتوانیم برای رفع مشکل آب جزیره اقدام کنیم.

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته در دولت سیزدهم جهت رفع کمبودهای آب در این منطقه، گفت: از ابتدای این دولت تاکنون 25درصد به ظرفیت تولید آب قشم اضافه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا