دسته‌بندی نشدهسیاسی پاسخ استانداری هرمزگان

موضع رئیس جمهور تحقیر مردم نیست

گلایه برخی از اهالی قشم از ارتباط ویدئویی بررسی موانع طرح فاصله گذاری اجتماعی استاندار با رئیس جمهور هرگز تحقیر مردم نیست

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری فارس، فاطمه رکن‌الدینی سخنگوی استانداری هرمزگان در یادداشتی درباره سخنان دیروز رئیس جمهور درباره موضوع تردد به قشم با کارت‌های شهروندی، نکاتی را بیان کرده است:

تجلیل رئیس جمهور از اقدامات انجام گرفته در پیشگیری از شیوع کرونا، غربالگری یک میلیون و سیصد هزار نفر از هرمزگانی‌ها، کاهش ۹۴ درصدی سفر به هرمزگان، رعایت اصول بهداشتی و تمکین عمومی به طرح «در خانه بمانیم»، در نظر گرفتن ۵۱۳ تخت بیمارستانی، احداث بیمارستان صحرایی، ایجاد خطوط تولید اقلام بهداشتی، کمک ۱۵میلیاردی خیرین، ایجاد گروه‌های جهادی و مردمی مقابله با شیوع کرونا و گزارش خسارات سیل در این جلسه ویدئو کنفرانسی مطرح شد و طرح همین موارد با تحسین و تکریم ریاست محترم جمهوری اسلامی مواجه شد.

قطعا باید موانع اجرای این طرح هم  مطرح می شد حتی اگر موانع به لحاظ کمی قابل توجه نباشد. همانگونه که استاندارهرمزگان از متضرر شدن بازرگانان و هتل‌داران و از کمک‌های میلیاردی مردم خیر این دیار سخن گفت و از همراهی مردم فهیم هرمزگان به کرات یاد کرد، وظیفه داشت که مسایل پیش آمده در مسیر اجرای طرح را نیز در جلسه به اطلاع مقام عالی گزارش کند.

اما با این حال تصور بفرمایید اگر فقط زیر صد مدرک هویتی در اختیار مسافرانی قرار بگیرد که نیمی از آنها ناقل یا مبتلا به کرونا باشند آیا این اهمال از سوی مردم قابل چشم پوشی است؟ آیا دلسوزان، استاندار و متولیان بهداشت و امنیت را به سومدیریت متهم نمی‌کردند؟ آیا رئیس جمهور و ستاد ملی کرونا، مسؤولین ستاد استانی را بخاطر عدم گزارش موانع مورد باز خواست قرار نمی‌دادند؟

قدر مسلم صراحت و صداقت در ارائه گزارش اقدامات و موانع، خودشیرینی، بد جلوه دادن مردم، چاپلوسی و دهها صفت نامناسب تفسیر نمی شود. بلکه باید برای موانع هم چاره اندیشی کرد و راهکار داد.

از سخنان رئیس جمهور توهین به مردم استنباط نمی شود بلکه سخنان رئیس جمهور ناظر به سو استفاده عده ای است که با جمع کردن کارت هویتی مردم قانون شکنی کردند. ناظر به اهمیت همکاری مردم در نتیجه گیری بهتر از طرحهاست.

نه در گزارش استاندار و نه سخنان رئیس جمهور هرگز بی احترامی به ساحت مردم عزیز قشم و استان هرمزگان صورت نگرفته است و استاندار هرمزگان همیشه نسبت به مردم هرمزگان به ویژه قشم توجه ویژه‌ای داشته و قدردان همراهی آنان بوده است.

جا دارد چنانچه سو تفاهمی پیش آمده از مردم عزیز قشم عذرخواهی کنیم.

در این شرایط که رییس جمهور محترم نسبت به نحوه برخورد با مردم در مبادی شهرها حساسیت دارند و بر احترام به مردم تاکید دارند نسبت به  سخنان وی سوتفاهم شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا