ایران

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد

بهره برداری از 25 پروژه در منطقه آزاد قشم به مناسبت هفته دولت / سرمایه گذاری 2647 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 648 نفر در قشم

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم از بهره برداری ۲۵ پروژه با سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار ۶۴۷ میلیارد ریال همزمان با گرامیداشت هفته دولت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده با اعلام این خبر، بیان کرد: با بهره برداری از این ۲۵ پروژه در ۱۲ حوزه مختلف تولیدی، خدماتی، فرهنگی و آموزشی برای ۶۴۸ نفر در جزیره قشم اشتغالزایی می شود.
وی با بیان اینکه هفت طرح از این پروژه ها با سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار و ۸۴ میلیارد ریال در حوزه صنعت و تولید است، ادامه داد: از این تعداد تنها سه طرح صنعتی در حوزه دخانیات با سرمایه گذاری یک هزار و ۷۹۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی ، برای ۲۷۴ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند.
به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم؛ یک واحد تولید انواع شناور فلزی، یک واحد تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشت، یک واحد تولید نایلون و نایلکس و همچنین یک مجموعه تولید آسفالت سایر پروژه های صنعتی هستند که در هفته دولت فعالیت خود را آغاز می کنند.
شیخ زاده با اشاره به سرمایه گذاری ۵۲۸ میلیارد و ۸۰۳ میلیون ریال در شش پروژه مربوط به حوزه شیلات، آبزیان و کشاورزی، اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه ها در هفته دولت برای ۲۷۹ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
وی ادامه داد: ۲ پروژه ورزشی، ۲ طرح آموزشی، یک طرح فرهنگی در کنار هفت پروژه خدماتی در مجموع با اعتبار ۳۴ میلیارد و ۷۲۹ میلیون ریال دیگر پروژه هایی است که به مناسبت هفته دولت توسط سازمان منطقه آزاد قشم به بهره برداری می رسد.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه از این تعداد تنها سه طرح خدماتی (مرکز تولیدات گیاهی، المان میدان پلیس و دو پارک محله ای شهرک سیستان) مربوط به شهر قشم است، اضافه کرد: تلاش شده با توزیع عادلانه سرمایه گذاری در بخش های مختلف جزیره قشم مردم روستاهای این جزیره از فعالیت های اقتصادی با ایجاد اشتغال برای جوانان روستایی بهره مند شوند،در همین راستا عمده پروژه هایی که در هفته دولت به بهره برداری می رسند در بخش های مختلف جزیره قشم از جمله شهرک صنعتی تولا، اسکله کاوه، و در روستاهای لافت، نقاشه، طبل، شیب دراز، گوری، دوستکو، باسعیدو واقع شده اند.
شیخ زاده در پایان گفت: یکی از مهمترین مزیت های فعالیت سازمان منطقه آزاد قشم مربوط به نگاه مبتنی بر توسعه متوازن و تلاش در راستای توزیع عادلانه منابع در تمام نقاط جزیره بوده و اقدامات انجام شده طی سال های گذشته به وضوح نشان دهنده این واقعیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا