آخرین خبرهااقتصادیایران از طریق سامانه تسهیل در صادرات سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفت؛

صادرات ۳۷ تُن ماهی خشک از قشم به سریلانکا

مدیر توسعه و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات 37 تُن ماهی خشک به مقصد کشور سریلانکا از طریق سامانه تسهیل در صادرات این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، هرمز امیری با اعلام این خبر اظهار کرد: به دستور معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان و ۲۴ ساعت پس از افتتاح سامانه تسهیل در صادرات منطقه آزاد قشم، این محموله ۳۷ تُنی توسط یکی از تعاونی‌های فعال این جزیره در روز ۲۶ خرداد ماه سال جاری به کشور سریلانکا صادر شد.

وی افزود: نمایندگان تعاونی های صیادی، مسوول ثبت نام و صدور کد رهگیری در سامانه تسهیل صادرات منطقه آزاد قشم هستند و تولیدکنندگان این محصول صادرات محور، باید برای اخذ مجوز صادرات به تعاونی‌ها مراجعه نمایند.

به گفته امیری،  افراد متقاضی می توانند پس از تکمیل اطلاعات در سامانه تسهیل صادرات منطقه آزاد قشم، کد رهگیری یکتای خود را  به گمرک این سازمان ارایه کرده ومنطبق با رویه های قانونی به صادرات ماهی خشک بپردازند.

مدیر توسعه و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: متقاضیان تا تاریخ ۲۰ ‌تیرماه سال جاری فرصت دارند تا در سایت های جانمایی شده از سوی سازمان منطقه آزاد قشم، مستقر شده  تا بتوانند با همکاری و همراهی مدیریت کار و اشتغال از مزایای بیمه ای نیز برخوردار شوند.

یادآور می شود، سامانه تسهیل در صادرات منطقه آزاد قشم که به سفارش معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری و به همت همکاران متخصص مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم طراحی و پیاده سازی شده است روز شنبه ۲۵ خردادماه رونمایی و پس از ۲۴ ساعت نخستین محموله صادراتی را به ثبت رسانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا