اخبار بانوانایران

بانوی قلم قشم درگذشت

بانوی نویسنده و چهره ماندگار جزیره قشم در سن 83 سالگی درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، فاطمه دژگانی، بانوی فرهیخته و نویسنده فرزانه ۸۳ ساله که از چهره های ماندگار جزیره است لحظاتی پیش دار فانی را وداع گفت.

این محقق ارجمند و رییس هیئت مذهبی صدیقه کبری(س) شهر قشم که با معرفی آداب، سنن و تاریخ غنی و پربار قشم به مردم ایران و جهان دین بزرگی بر گردن این خاک دارد، چاپ حداقل ۱۹ عنوان کتاب را در کارنامه عمر گرانقدر خود داشت.

وی که کلید دستیابی به اهداف و آرزوها را داشتن هدف و انگیزه مشخص، تلاش، امیدواری و پیگیر بودن برای بانوان و همه انسان ها می دانست، در تمامی دوران زندگی خود از هیچ تلاشی برای پرداختن و معرفی آداب و فرهنگ این جزیره زیبا فروگذاری نکرد.

ساحل قشم، فوت مادر ادب و فرهنگ جزیره را به همه مردم کشور، استان و جزیره قشم به ویژه خانواده آن مرحوم و اهالی قلم تسلیت عرض می دارد.

کتاب ” قشم نگینی بر خلیج فارس” ، ” بندرخمیر بهشت گمشده” ، “چیستان در جنوب ” ، ” باورهای سینه به سینه در هرمزگان” ،”آنچه بر ما گذشت” ، “داستان های حقیقی و صد سال قبل استان هرمزگان”،” زندگی نامه شاعران و مشاهیر هرمزگان “، “زنان پیام آور عاشورا از آغاز تا کنون” و “جن زدگان جنوب ایران”  برخی از آثار منتشر شده فاطمه دژگانی است.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا