بین الملل

صنایع جدید با مشارکت کشورهای عضو شانگهای و آفریقایی در قشم ایجاد می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای فراهم کردن شرایط استفاده از صنایع مدرن و کم وزن با کشورهای عضو شانگهای و آفریقایی به نتایج مهمی رسیده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری “خبر قشم”، عادل پیغامی در آيین تجلیل از 40 صنعتگر برتر و نمونه این جزیره که در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد، اظهار داشت: برای ایجاد پارک صنعتی در قشم و تولید محصولات نوین با ۱۹ کشور عضو پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
وی ادامه داد: شکل و نوع فعالیت صنعتی جهان تغییر یافته و ما هم برای خروج از شرایط کنونی چاره‌ای جز استفاده از صنایع کم وزن و بی وزن همانند اقتصاد الکترونیک و هوش مصنوعی نداریم.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، برای صنعتی نوین در قشم با مشارکت 19 کشور عضو پیمان شانگهای برنامه‌‌مورد بررسی قرار داده‌ایم و امیدواریم با محقق شدن این پارک، شاهد تحولی در صنایع منطقه آزاد قشم باشیم.
او از اختصاص55 هکتار زمین برای اجرای شهرک پردیس صنعتی در این جزیره با تمرکز بر روی صادرات به کشورهای آفریقایی خبر داد و افزود: تفاهم‌نامه ایجاد شهرک پردیس صنعتی با هدف ایجاد نسل جدیدی از شهرک‌های صنعتی در قشم هم انجام شده است.
پیغامی با تاکید بر اینکه رویکرد کشورهای صنعتی کسب سود بیشتر از مسیر هوش مصنوعی و الکترکنیک است، افزود: ایران در شرایط کنونی با هدف عقب نماندن از جهان صنعتی، باید برای100 سال آینده خود در حوزه فعالیت‌های صنعتی برنامه داشته باشد.
وی در ادامه سخنان خود با تبریک هفته صنعت به فعالان این عرصه در منطقه آزاد قشم گفت: شرکت‌های صنعتی قشم با ایجاد تعاونی‌های مسکن می‌توانند برای خانه‌دار کردن نیروهای خود از زمین‌های باب قیمن مناسب سازمان و مجوزهای ساخت و ساز آن استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: برای کمک به صنعتگران جزیره قشم، رایزنی‌هایی را با مقامات کشوری در حوزه‌های مختلف برای حذف ارزش افزوده، عدم دریافت مالیات از محصولات صادراتی و عدم اجرای فرآیند دیسپچینگ با هدف پیشگیری از قطع برق یک روز در هر هفته را با جدیدت پیگیری کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: علیرغم تورم بالا تلاش کرده‌ایم زمین مورد نیاز سرمایه‌گذاران را با قیمت اندک و اقساط 36 تا 48ماهه به آنان واگذار کینم.
شایان ذکر است؛ در این آیین که منصور عظیم‌زاده اردبیلی عضو موظف هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم و همچنین مرتضی صابری مدیر معدن و تسهیل تولید نیز حضور داشتند از 40 شرکت برتر و نمونه صنعتی قشم با اهدای لوح و تندیس، تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا