فرهنگی

خرید 160 میلیارد ریال کتاب برای تجهیز کتابخانه‌ای قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از خرید 160 میلیارد ریال کتاب برای تجهیز کتابخانه‌ها در سطح شهرها و روستاهای جزیره قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ادریس راموز در آئین نشست اهالی فرهنگ و هنر و رسانه قشم با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد که در سالن مرکز رشد برگزار شد، اظهار داشت: برای کمک به توسعه فرهنگی قشم 160 میلیارد ریال کتاب در بخش‌های مختلف خریداری شده که بزودی در بین کتابخانه‌های سطح شهرستان توزیع خواهد شد.
وی با اعلام اینکه 30 سال از قشم به دلیل ایجاد شمار زیادی مجتمع تجاری و بازار به عنوان یک منطقه تجاری یاد شده است، افزود: برای اینکه قشم را به عنوان هاب فرهنگی معرفی کنیم حداقل به 10 سال زمان نیاز داریم.
به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، توزیع برنامه‌های فرهنگی ما در کل جزیره قشم به صورت یک دوره سه ساله طراحی شده و در این مدت شاهد ارتقا برنامه‌ها از سطح محلی به ملی و در نهایت بین‌المللی خواهیم بود.
وی یادآور شد: در سال نخست اجرای این برنامه‌ها، تلاش کردیم روستاهایی که با داشتن ظرفیت‌ لازم، مورد بی‌مهری قرار گرفته بودند را با انجام رویدادها و جشن‌های مختلف به مردم کشورمان معرفی کنیم و در این مدت 25 برنامه در روستاهایی هدف، برگزار شده است.
راموز گفت: وقتی از قشم به عنوان یک جزیره جهانی قشم نام می‌بریم بدین معنا نیست که در حال حاضر قشم جهانی شده است ما معتقدیم این منطقه در طول تاریخ ایران فرهنگی، از حیث نام‌آوری خلاقیت، از حیث دانش بومی، دریانوری، تجارت و موارد دیگر، مورد غفلت واقع شده و امروز تلاش می‌کنیم با استفاده از اقدامات فرهنگی این نقطعه تمدنی را در سطح جهانی معرفی کنیم.
او ادامه داد: تغییر ساختار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم به اداره کل، یک کار بسیار بزرگ و مهم بود که با انجام آن می‌توان به تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه با استفاده از اعتبارات استانی و ادغام آن با اعتبارات سازمان منطقه آزاد قشم امیدوار بود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پاسخ به سئوال شماری از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه‌های قشم در زمینه کم‌کاری در بخش فرهنگی، تصریح کرد: بیش از یک سال است که دوستان رسانه‌ای برای ایجاد خانه مطبوعات یا هر اسم دیگری هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌اند و این اشکال از جانب خود آنهاست.
وی با اعلام اینکه وسعت جزیره قشم از 22 کشور جهان بیشتر است افزود: در این پهنه وسیع هرقدر کار انجام شود باز هم عده‌ای گلایه دارند و سیاست ما ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی در سطح جزیره قشم برنامه ریزی شده است.
راموز گفت: 19 کانون فرهنگی مساجد برای پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان آماده سازی و فعیال شده است و زمین ورزشگاه چمن تختی شهر قشم را هم به تازگی با 67 میلیارد ریال اعتبار سازمان منطقه آزاد قشم برای فوتبال دوستان آماده کرده‌ایم.
او همچنین یادآور شد: واحدهای تجاری سازمان منطقه آزاددقشم در یک واحد تجاری را برای عرضه صنایع دستی بانوان هنرمند این جزیره اختصاص داده‌ایم و این هم اقدامی در راستای خدمات فرهنگی و اجتماعی این معاونت محسوب می‌شود.

شایان ذکر است، نشست فعالان فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه قشم با سعید آخوندی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و محمد فرزاد میرزایی قلعه مدیرکل میراث فرهنگی دبیرخانه به دعوت ادریس راموزمعاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا