آموزشی

دوره آمادگی جسمانی آتش نشانان منطقه آزاد قشم برگزار شد

سرپرست مدیریت بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل از برگزاری نخستین مرحله تست آمادگی جسمانی نیروهای آتش نشانی منطقه آزاد قشم در سال 1403 خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مجید فرهادی با بیان این مطلب، افزود: هدف از برگزاری این تست آمادگی جسمانی ارتقا سطح آمادگی تمامی پرسنل آتش نشانی به منظور مقابله سریع با انواع حوادث و نجات سریع جان انسان ها در کوتاه ترین زمان و افزایش سطح قوای جسمانی جهت جلوگیری از آسیب های ناخواسته در حوادث است.

وی ادامه داد: در این دوره با برگزاری تست های متنوع، توانایی سنجش و ارزیابی مواردی از قبیل سرعت، استقامت، انعطاف پذیری، قدرت و چابکی نیروهای آتش نشان جهت افزایش آمادگی جسمانی و مقابله با استرس شغلی در میان آتش نشانان مورد توجه قرار گرفت.

به گفته سرپرست مدیریت بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ این تست های آمادگی جسمانی برای نیروهای آتش نشانی سالانه چهار مرتبه و به صورت فصلی برگزار می شود.

فرهادی در پایان مزایای برگزاری این دوره در سازمان آتش‏ نشانی را نقش پررنگ و حائز اهمیت آمادگی جسمانی آتش‏ نشانان در روند خدمات‏ دهی به شهروندان و نجات جان و مال آنها عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا