اجتماعی

واگذاری ۳۲۵۰ قطعه زمین رایگان برای جوانان به بنیاد مسکن قشم

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تاکنون۳۲۵۰ قطعه زمین به صورت رایگان از سوی این منطقه در قالب طرح ملی مسکن جوانان در اختیار بنیاد مسکن قشم قرار داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، سعید اکبریان با اعلام این خبر اظهار کرد: از این شمار ۷۰۰ قطعه طی هفته اخیر و مابقی نیز در بازه‌های زمانی مختلف در طول پارسال و امسال واگذار شده است.

وی با تاکید بر حمایت سازمان منطقه آزاد قشم در جهت کمک به خانه‌دار شدن جوانان این جزیره به ویژه در مناطق روستایی، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۴۰۰ نفر از متقاضیان با هدف دریافت تسهیلات مسکن به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

اکبریان با بیان اینکه زمین‌های واگذار شده برای ساخت مسکن به صورت ویلایی است، گفت: سازگاری با سبک زندگی بومی هر منطقه و محیط خانواده و جمعیت، افزایش رضایت اجتماعی، کاهش هزینه ساخت و بالا بودن سرعت تحویل و امکان اعمال تغییرات در طول زمان از مزایای ساخت واحدهای ویلایی است که خوشبختانه این موضوع در قشم مورد توجه ویژه قرار گرفته و امکان آن محقق شده است.

وی با اشاره به قانون جهش تولید مسکن در دولت سیزدهم که مورد تاکید رییس‌جمهور شهید آیت‌الله رییسی بود، گفت: به منظور مشارکت و کمک به تحقق این قانون، سازمان منطقه آزاد قشم نیز به استناد ماده ۲۴ قانون اداره و تشکیل مناطق آزاد و ماده ۷ آیین‌نامه نحوه استفاده از زمین و منابع ملی در مناطق آزاد، اقدام به اجرای این طرح کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا