حوادث

نیروی دریایی سپاه، شناور حامل سوخت قاچاق را در خلیج فارس توقیف کرد

رییس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور حامل ۳۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرقشم به نقل از دادگستری استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی اظهار داشت: با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرزی قشم، رزمندگان ناوتیپ ذوالفقار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس، نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

وی با اشاره به دستگیری ۱۲ نفر در این رابطه، خاطرنشان کرد: در بازرسی از این شناور ۳۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه مرتکبان قاچاق سازمان‌ یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌ شوند، گفت: در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا، شناور دخیل در امر قاچاق نیز به‌ نفع دولت ضبط خواهد شد.

قهرمانی یادآور شد: سوخت های کشف شده از شناور یادشده هم طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌ های نفتی شده و به چرخه توزیع قانونی بر می‌ گردد.

وی با اشاره به اینکه پرونده شناور متخلف در سیر مراحل رسیدگی قضایی قرار دارد، تاکید کرد: دادگستری استان با همکاری ضابطین، راهبرد مقابله با قاچاق سازمان یافته سوخت را با قاطعیت ادامه می‌ دهد و در راستای صیانت از منافع و سرمایه‌ های ملت ایران لحظه‌ ای درنگ نخواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا