اخبار مهماقتصادی

هشدار قرمز فرماندار قشم به قطعی برق ادارات پرمصرف

فرماندار شهرستان قشم با اشاره به تغییر ساعت کاری به منظور کمک به کاهش مصرف برق، گفت: برق ادارات پرمصرف در این شهرستان قطع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، محمد محمدحسینی با تاکید بر رعایت الگوی مصرف برق و حساسیت ویژه مدیران و کارمندان در کاهش میزان مصرف، اظهار داشت: براساس مصوبه هیأت دولت، با گرم شدن هوا و افزایش مصرف انرژی، ساعت کار ادارات از امروز چهارشنبه ۱۶ خراد، کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه این طرح برای صرفه‌جویی در مصرف برق در سراسر کشور از جمله هرمزگان و شهرستان قشم اجرایی شده، افزود: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل، برق ادارات، سازمان و نهادهای پرمصرف شهرستان برابر ضوابط قطع می‌شود.
فرماندار قشم تاکید کرد: طبق مصوبه هیات دولت، دمای محیط در ادارات باید در دمای آسایش یعنی ۲۴ درجه تنظیم شود.
محمدحسینی با اشاره به گرمای هوا و مصرف بالای برق، ابراز داشت: بر اساس دستورالعمل وزارت نیرو و شرکت برق، ادارات و نهادها و سازمان‌های دولتی موظفند در ساعات کاری میزان مصرف برق خود را ۴۰ درصد و در ساعات گرم و اوج مصرف ۷۰ درصد کاهش دهند.
وی با تاکید بر لزومی پیشگامی مسوولان و دستگاه های متبوع در رعایت الگوی مصرف به منظور کمک به صرفه‌جویی در مصرف و گذر از شرایط گرمایی تابستان، اضافه کرد: مدیران ادارات و نهادهای دولتی پس از پایان ساعت کاری با اطمینان از خاموش بودن کلیه تجهیزات برقی مرکز ، به جز تجهیزات امنیتی شامل دوربین‌ها و دزدگیرها در مصرف برق صرفه‌جویی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا