عمرانی

توسعه چتر پدافندغیرعامل در قشم/ همسویی سازمان منطقه آزاد و مدیریت بحران کشور در برنامه ریزی راهبردی برای ارتقای زیرساخت های ایمنی جزیره

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از توسعه چتر پدافند غیرعامل با هدف ارتقای ضریب ایمنی و مدیریت بحران به عنوان یکی از مهمترین برنامه های این سازمان نام برد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در آیین کلنگ زنی مکان نصب نخستین ایستگاه مدرن لرزه‌نگاری کشور در محوطه بیمارستان جی جیان جزیره قشم، اظهار داشت: امسال چند کار مهم جهادی – نهضتی در عرصه‌های مسکن، جاده سازی، هوشمند سازی، نوآوری و اکوسیستم و همچنین فضای نوآورانه در این جزیره در دست داریم که مهمترین آن به حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مربوط می‌شود.
وی گفت: مدیریت بحران طبیعتا به زنجیره‌ای از زیرساخت‌ها نیاز دارد که در دوره‌های گذشته سازمان منطقه آزاد قشم به آن توجه نشده بود و امروز ما بر آنیم با پیش بینی اتفاقات احتمالی، جانمایی سالن‌ها، دپو تجهیزات، استقرار گروه‌های کمک رسان و انواع مانورها، زیرساخت‌هایی که در مواقع بحران نیاز است را مدیریت کنیم.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، خوشبختانه مدیریت بحران کشور و موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با انتخاب قشم برای نصب ایستگاه لرزه نگاری، کمک بسیار مهمی به این منطقه و برنامه‌های آتی این سازمان کرده است.
وی تصریح کرد: با نصب این ایستگاه سازمان منطقه آزاد قشم تمام برنامه‌های خود را در زمینه استقرار سامانه‌های نرم افزاری، برنامه ریزی راهبردی و مجموعه‌های سخت‌افزاری براساس برنامه‌های سازمان مدیریت بحران کشور انجام خواهد داد.
پیغامی همچنین از امام جمعه شهرستان قشم و دیگر متولیان حوزه فرهنگ شهرستان درخواست کرد از طریق تریبون‌های خود مردم را با اهمیت فرهنگ پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بیش از پیش آشنا سازند.
وی یاداور شد: سالانه بیش از 4 میلیون گردشگر وارد جزیره قشم می‌شوند و میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری از سوی فعالان اقتصادی در این منطقه آزاد انجام می‌شود که با ارتقای مسائل ایمنی می‌توانیم قشم را به یک جزیره پیشرفته و نوآور در کشور تبدیل کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: ایجاد ایستگاه لرزه نگاری قشم که جنوبی ترین نقطه برخورد دو پهنه حجاز و ایران به لحظ زمین شناختی است کمک شایانی به پایش مسائل و مخاطرات منطقه، هرمزگان و کل کشور می‌کند.

شایان ذکر است؛ در آیین کلنگ زنی محل نصب نخستین ایستگاه لرزه نگاری قشم که در محوطه بیمارستان جی جیان قشم انجام شد، محمد حسن نامی رییس سازمان مدیریت بحران کشور، بهزاد پورمحمد قاسم آباد معاون اجرایی مرکز لرزه نگاری کشور، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استان هرمزگان، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم، محمد محمد حسینی فرماندار شهرستان قشم و جمع دیگری از مسئولان حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا