گردشگری

روستای سهیلی پیشتاز گردشگری روستایی / جنگل های حرای سهیلی برای نابینایان و ناشنوایان دسترس‌پذیر شد

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: روستای سهیلی جزیره جهانی قشم با داشتن ظرفیت بی‌نظیر جنگل دریایی، به پیشاهنگ روستاهای گردشگری ایران تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ابراهیم رستم گورانی با بیان این مطلب، اظهار داشت: ظرفیت‌های روستای سهیلی به ویژه جنگل‌های دریایی آن، این روستا را در صف اول پربازدیدترین روستاهای گردشگری کشور قرار داده است.
به گفته وی، امکانات ویژه‌ای را برای تکریم افراد نابینا و ناشنوا در سفر به روستای سهیلی قشم در این ذخیره‌گاه زیست کره حرا طراحی و آماده سازی کرده‌ایم.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم، با تاکید بر اینکه ایجاد تسهیل دسترسی گردشگران در سفر به جنگل دریایی حرا، افزود: این اقدام، حرکتی در راستای توسعه پایدار گردشگری این روستاست که آثار مثبت اجرای آن به عنوان پیشران و محرکی برای جذب گردشگران با افزایش سفرها به روستای سهیلی در ایام تعطیلات نوروز 1403 نمود پیدا کرد.
گورانی گفت: گردشگری روستایی به عنوان موتور محرک اقتصادی، نقش تاثیرگذرای در زندگی مردم و مهاجرت معکوس آنان از شهرها به روستاها دارد و هر یک از روستاهای 65 گانه قشم، در این فرآیند دارای ظرفیت‌های ویژه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا