اقتصادی

صدور و تمدید  ۳۲۵۹ مجوز سرمایه گذاری / ۵۴ طرح جدید اقتصادی به بهره برداری رسید

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 3259 فقره مجوز فعالیت اقتصادی در طول سال 1402 در این منطقه آزاد صادر و تمدید شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، سید مسعود آل عبایی با اعلام این مطلب، افزود: در این مدت تاکنون تعداد 922 مجوز سرمایه گذاری در حوزه های صنعتی، خدماتی و تجاری برای فعالان اقتصادی متقاضی در منطقه آزاد قشم صادر شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد مجوزهای صادر شده، 172 مورد مربوط به بخش صنعتی، 435 مورد مرتبط به بخش خدماتی و پیمانکاری و 315 فقره مربوط به حوزه تجارت و بازرگانی است.

آل عبایی با بیان اینکه در این مدت 2337 فقره مجوز نیز در حوزه‌های مختلف در این منطقه تمدید شده است، افزود: از این تعداد 373 فقره مجوز در حوزه صنعت، 1013 مجوز مرتبط با بخش خدماتی و گردشگری و 951 فقره مجوز در حوزه تجارت برای فعالان اقتصادی است.

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: همچنین تعداد مجوزهای سرمایه گذاری صادر و تمدید شده از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد نشان می دهد.

وی با اشاره به واگذاری 99 قطعه زمین با هدف رونق تولید در حوزه های صنعتی و شیلات در سال 1402، اظهار کرد: از این تعداد 85 قطعه زمین مربوط به حوزه صنعت و معدن و 14 مورد مرتبط با حوزه شیلات و کشاورزی است.

آل عبایی ادامه داد: همچنین در طول سال گذشته 54 طرح در حوزه های مختلف صنعتی و گردشگری به بهره برداری رسید.

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: در این مدت همچنین 100 بسته سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعت، معدن، نفت و انرژی، شیلات، کشاورزی و گردشگری آماده شده و از طریق انتشار در رسانه ها و حضور در نمایشگاه های بین المللی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری 30 بسته سرمایه گذاری جدید عمدتا در حوزه گردشگری برای معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم آماده و معرفی خواهد شد.

آل عبایی در پایان با هدف گذاری صورت گرفته به دنبال حذف روندهای ادارای اضافی، تسهیل و کوتاه سازی فرآیندهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم در آینده نزدیک هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا