گردشگری

سفر میلیونی گردشگران و ترافیک سنگین یک ماهه در آسمان، زمین و دریای قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ترافیک سنگین یک ماهه در مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی قشم، نشانگر اهمیت این منطقه مهم گردشگری ایران دارد و حدود یک میلیون نفر در نخستین ماه سال 1403 به جزیره جهانی قشم سفر کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ادریس راموز با اعلام این مطلب، اظهار کرد: آمار ثبت شده از 24 اسفند 1402 تا 25 فروردین امسال یعنی پایان تعطیلات عید سعید فطر، نشان از ورود افزون بر 947 هزار گردشگر در آسمان، زمین و دریایی قشم دارد.
وی افزود: سهم ورود گردشگران به همراه خودرو از مسیر بندر پهل به بندر لافت، 701 هزار و 850 نفر بود و در این مدت 174 هزار و 2 دستگاه وسایل نقلیه شخصی و عمومی از جمله ماشین های سنگین و اتوبوس با استفاده از شناورهای ویژه حمل خودرو بر روی دریا (لندینگ کرافت‌ها) به این جزیره وارد شد.
به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، در این بازه زمانی همچنین 182 هزار و 914 گردشگر از طریق بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم به جزیره زیبای قشم وارد شدند.
وی یادآور شد: سهم سفر هوایی گردشگران به قشم در این مدت به رقم 52 هزار و 908 نفر رسید که این میزان سفر از طریق آسمان قشم با فرودگاه‌های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، ساری و دو خط بین‌المللی مسقط و دُبی ثبت شده است.

روی خوش گردشگران به ظرفیت‌های طبیعی جزیره
راموز بیان داشت: حضور قریب به اتفاق میهمانان جزیره در سایت‌های ویژه گردشگری نشان از اقبال و روی خوش انان به ظرفیت‌های طبیعی و خدادای جزیره جهانی قشم دارد.
وی افزود: ژئوسایت‌های کم‌نظیر و بی‌نظیر تنها ژئوپارک جهانی خاورمیانه در قشم همانند طولانی‌ترین غار نمکی جهان، دره ستاره‌ها، خلیج دلفین‌ها، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، دره تندیس‌ها، کور کورا کوه، سایت ‌تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه عقابی در این بازه زمانی مورد توجه بیشتر گردشگران بود.
به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، سواحل زیبای قشم، موزه ژئوپارک با بیش از 3500 جانور تاکسیدرمی شده، غار خوربس، بنای تاریخی شهر قشم، قلعه نادری و چاه‌های تلو در لافت به همراه ورزش‌هار دریایی، ساحلی و هوایی هم با اقبال خوب گردشگران همراه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا