اقتصادی

حوزه‌های همکاری مشترک منطقه آزاد قشم و جمهوری خلق چین بررسی شد

در دیدار شو وي، سرکنسول جمهوری خلق چین در بندرعباس و عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حوزه های همکاری اقتصادی مشترک میان این منطقه آزاد و جمهوری خلق چین مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، پیگیری پروژه مشارکت با شرکت چینی پلی چانگدا در ساخت پل خلیج فارس به عنوان بخشی از طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس از موضوعاتی بود که در دیدار عادل پیغامی و شو وی مطرح شد.
گسترش همكاري سازمان منطقه آزاد قشم با پلت‌فرم همکاری های چند منظوره اقتصادي و تجاری كشورهاي عضو پیمان شانگهاي شامل نحوه تحرك، مشاركت و همكاري كنسولگري در اجرایي شدن تفاهماتی که سال گذشته به عمل آمده، نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
سرکنسول جمهوری خلق چین در بندر عباس نیز در این جلسه از پیگیري های صورت گرفته جهت رفع مشكل تمدید اقامت و اشتغال اتباع چیني در منطقه آزاد قشم تقدیر كرد و ابراز امیدواري نمود هرچه سریعتر سرمایه گذاري مشترك پیش بینی شده در حوزه های نفتی اجرایي شود.
همچنین در دیدار جداگانه ای سركنسول با عضو هیئت مدیره سازمان و مدیران اقتصادي سازمان (حوزه نفت و انرژي، شیلات، گمرك، سرمایه گذاري و صنعت) موضوعات دیگري نظیر تعهد سپاري ارزي و نحوه رفع تعهد شركت هاي تولیدكننده چیني در منطقه آزاد قشم، مقررات گمركي منطقه آزاد بخصوص در حوزه هاي بندري و صادرات مجدد، زیرساخت لجستیك در بندر كاوه و فرودگاه قشم، به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا