گردشگری

جمعیت قشم در سه روز گذشته حدود دو برابر شد

قائم مقام ستاد اجرایی خبر قشم گفت: با توجه به سیل ورود گردشگران به جزیره جهانی قشم، جمعیت 170 هزار نفری این شهرستان طی سه روز گذشته حدود دو برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ادریس راموز با بیان این مطلب، اظهار داشت: از 29 اسفند 1402 تا پایان وقت دومین روز از فروردین 1403، تعداد 156 هزار و 32 نفر از هموطنانمان با هدف بازدید از ظرفیت‌های گردشگری قشم، وارد سرزمین آب و افتاب شدند.
وی ادامه داد: 129 هزار و 444 نفر از گردشگران در سه روز گذشته با 33 هزار و 561 دستگاه انواع خودرو از طریق اسکله پل با استفاده از لندینگ کرافت‌ها (شناورهای ویژه حمل خودرو بر روی آب) که به صورت شبانه روز فعالیت می‌کنند، وارد اسکله لافت در جزیره قشم شدند.
قائم مقام ستاد اجرایی خبر قشم یادآور شد: 22 هزار و 377 نفر از گردشگران هم از مسیر دریایی (اسکله شهید حقانی بندرعباس) وارد اسکله شهید ذاکری شهر قشم شدند.
به گفته وی، تعداد چهار هزار و 211 نفر از میهمانان هم مسیر هوایی جزیره قشم را برای سفر به این منطقه مهم گردشگری انتخاب کردند.
راموز با اشاره به ظرفیت‌های مهم و طبیعی حوزه گردشگری قشم بیان داشت: در این مدت 125 هزار و 91 نفر از میهمانان جزیره از ژئوسایت‌های تنها ژئوپارک خاورمیانه در جزیره قشم بازدید کردند.
او گفت: نحوه ارائه خدمات گمرکی در اسکله پل به لافت با حضور نیروهای آموزش دیده در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود تا مسافران زمینی با کمترین ترافیک در این مسیر مواجه باشند.

جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره غیر مستقل جهان که از 22 کشور جهان هم بزرگتر است در جنوب ایران قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا