گردشگری

دست دوستی قشم، کیش، چابهار و اروند برای توسعه گردشگری با امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه به منظور توسعه گردشگری بین مناطق آزاد قشم، کیش، چابهار و اروند خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، رستم گورانی در آیین امضای تفاهم نامه چهارجانبه در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بیان داشت: این تفاهم‌نامه به منظور استفاده از ظرفیت های طرفین به منظور توسعه بازار گردشگری بین چهار منطقه و دستیابی به توسعه پایدار و ارتقای اقتصادمحلی متکی بر گردشگری امضا شد.
وی ادامه داد: همکاری متقابل برای برقراری خطوط حمل و نقل دریایی و هوایی مسافری و کانتینری بین مناطق و کشورهای بازار هدف از جمله پاکستان، هندوستان، عمان و عراق از جمله مهمترین بندهای تفاهم نامه به حساب می آید.
به گفته گورانی، همچنین همکاری در زمینه برپایی همایش، رویداد و نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، احصا فرصت های سرمایه گذاری، طراحی سفرهای ارزان قیمت بین چهار منطقه و توسعه گردشگری سلامت از دیگر موارد ذکرشده در تفاهم‌نامه می باشد.
وی ادامه دهد: همکاری در برگزاری هفته های فرهنگی و گردشگری به صورت دوره ای در چهار منطقه، فراهم سازی حضور فعال شرکت های دانش بنیان و استارتاپی برای توسعه گردشگری مناطق، ایجاد تعامل بین فعالان گردشگری و اقتصادی، تشکیل کارگروه توسعه بازار گردشگری نیز از دیگر مواردی است که می توان به هن اشاره کرد.
به گفته مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم مناطق آزاد جنوب کشور از نظر موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی از شرایط مشابهی برخوردار هستند و برنامه ریزی مناسب و هم افزایی می توان شرایطی فراهم ساخت تا این مناطق به پایلوت گردشگری در منطقه تبدیل گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا