اقتصادی

قشم پنجره ورود کسب و کارهای ایران به پیمان شانگهای می شود / قشم مجمع تمامی کسب و کارهای اقتصاد دریاپایه

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته قشم تبدیل به پنجره ورود کسب و کارهای ایران به این پیمان بین المللی می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در نشست روسای دانشکده های بین الملل و واحدهای مناطق آزاد دانشگاه آزاد، اظهار داشت: قشم هاب اقتصاد دریاپایه کشور است و مجموعه تمامی کسب و کارهای دریاپایه در جزیره قشم وجود دارد.
وی ادامه داد: پرورش آبزیان، شناورسازی، بانکرینگ و خدمات رسانی به کشتی های عبوری از محدوده تنگه هرمز تنها بخشی از کسب و کارهای حوزه دریاپایه هستند که شاهد فعالیت های خوب آنها قشم هستیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه پیوستن ایران به پیمان شانگهای مزیت های خوبی برای اقتصادی کشور به همراه دارد، گفت: قشم هاب فعالیت های بین المللی است و موقعیت خاصی در زنجیره عرضه بین المللی داراست.
به گفته پیغامی؛ طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با امضای تفاهم نامه میان منطقه آزاد قشم و پلتفرم تجاری و اقتصادی سازمان همکاری های شانگهای، این منطقه به پنجره ورود تمامی کسب و کارهای ایران برای حضور در پیمان شانگهای تبدیل می شود.
وی با تاکید بر اینکه باید بستر مناسب برای ورود و نقش آفرینی قشم در اقتصاد جهانی ایجاد شود، افزود: با اجرایی شدن تفاهم نامه با پلتفرم اقتصادی و تجاری سازمان همکاری های شانگهای، روابط بین المللی منطقه آزاد قشم با 19 کشور جهان، توسعه پیدا می کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: قشم به لحاظ جغرافیای طبیعی دارای شرایط ویژه ای است و ظرفیت های منحصر به فردی در حوزه جغرافیای اقتصادی دارد، اما مهمترین جغرافیای قشم، جغرافیای انسانی و تمدنی این جزیره است.
پیغامی با اشاره به اینکه کمتر محلی در کشور دارای روابط میان فرهنگی با ارتباطات بین المللی است، گفت: حافظه تاریخی، ژنوم فرهنگی و جامعه انسانی قشم بر پایه روابط بین المللی، تمدنی و بین فرهنگی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: منطقه آزاد قشم یک موجودیت پویا و ملی است و فرصت بسیار خوبی برای فعالان اقتصادی و صنایع تمامی استان های کشور جهت نقش آفرینی در بازارهای بین المللی و اقتصاد جهانی است.
براساس این گزارش، این برنامه با حضور جلال درخشه، معاون بین الملل دانشگاه آزاد و روسای دانشکده های بین الملل و مناطق آزاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا