فرهنگی

آرمان‌ها و سیره شهدا بهترین الگو برای نسل جوان است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: اگر ما و نسل جوان به دنبال انتخاب الگویی برای خود هستند، بهترین انتخاب آرمان‌ها و سیره شهداست.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در هشتمین یادواره به رنگ هنر جزیره قشم، اظهار کرد: واژه شهید در منطق قرآن کریم هم‌خانواده با شاهد و گواه برای تمام وجوه الهی و خداوند در روی زمین است.
وی ادامه داد: باید با اجرای برنامه‌های مختلف وجود متفاوتی از زندگی شهدا را برای مردم مرور کنیم یا همه بتوانیم زندگانی شبیه شهدا داشته باشیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ضمن خیر مقدم حضور سردار حاج باقری فرمانده تخریب لشکر ۴۱ ثاراالله و جمع کثیری از همرزمان شهید سلیمانی در جمع مردم شریف جزیره قشم در این همایش با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین صفات و ویژگی‌ها در ادیان مختلف و بویژه اسلام و مذهب شیعه، انتظار است، اضافه کرد: فرد منتظر قطعا امیدوار است و تاکید رهبر معظم انقلاب بر امیدآفرینی، ریشه در فرهنگ انتظار دارد.
پیغامی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار واقعی، انتظاری است که تا زمان ظهور حضرت ولیعصر (عج) هیچ‌گونه تغییری را در سبک زندگی، افکار، رفتار و برنامه‌های عمل ایجاد نکند و همواره سرباز و منتظر امام زمان باشیم.
براساس این گزارش،
هشتمین یادواره «به رنگ هنر» و مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت سرباز ولایت حاج قاسم سلیمانی و بیست و پنجمین یادواره سردار شهید غلامشاه ذاکری و شهدای شهرستان قشم با حضور مردم مومن، شهیدپرور و انقلابی جزیره قشم و جمع کثیری از یاران شهید سلیمانی در گردان تخریب لشکر ۴۱ ثارالله در محل مسجد علی ابن ابیطالب(ع) شهر قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا