بین الملل

قشم در مسیر توسعه دیپلماسی اقتصادی/ تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد قشم با پلتفرم تجاری و اقتصادی سازمان همکاری های پیمان شانگهای امضا شد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم نامه این منطقه با پلتفرم تجاری و اقتصادی سازمان همکاری های پیمان شانگهای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای عضویت ایران در سازمان همکاری های پیمان شانگهای و به منظور بهره مندی از فرصتهای اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان و کشورهای عضو در پیشرفت جزیره قشم، تفاهم نامه همکاری بین منطقه آزاد قشم و شاخه عملیاتی سازمان پیمان شانگهای(پلتفرم همکاری‌های اقتصادی تجاری سازمان با نام‌مخفف TEMP) منعقد شد.


وی ادامه داد: ورود قشم به حوزه عملیاتی پیمان شانگهای و تاسیس دفتر منطقه ای TEMP در منطقه آزاد قشم، موجب تسهیل ورود فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان ایرانی به بازار کشورهای عضو و همکاری با شرکت‌ها و سرمایه گذاران کشورهای عضو می شود.


بنابراین گزارش، عادل پیغامی به همراه منصورعظیم زاده اردبیلی، عضو موظف هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان در سفر به کشور چین علاوه بر امضای تفاهم نامه یادشده رایزنی های مثبتی درخصوص توسعه روابط اقتصادی و دیپلماسی قشم با مسئولین چینی انجام دادند که مورد استقبال شرکت ها و سرمایه گذاران چینی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا