اجتماعی

کشف زمین خواری و رفع تصرف هزار میلیاردی اراضی ملی در قشم

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک فقره زمین خواری به ارزش یک هزار و 170 میلیارد ریال و رفع تصرف آن در شهرستان قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از فارس، سردار علی اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام اطلاعاتی فردی را که در یکی از روستاهای تابعه شهرستان قشم اقدام به تصرف غیر قانونی اراضی ملی کرده بود شناسایی و پیگیری موضوع را بصورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی و با حضور کارشناس اداره بنیاد مسکن به محل اعزام که با بررسی های میدانی صورت گرفته مشخص شد دونفر بنامان معلوم بصورت غیر قانونی اقدام به تصرف مقدار ۵۸ هزارو 590 متر زمین کرده اند.

این مقام انتظامی استان با بیان اینکه حفظ و حراست از بیت المال و اراضی ملی یکی از اولویت های مهم ماموریتی پلیس است، تصریح کرد: در این رابطه دو متهم احضار و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ارزش اراضی ملی رفع تصرف شده در این عملیات را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه یک هزار و 170 میلیارد ریال  عنوان کرده و اظهار داشت: با هماهنگی قضایی و حضور نمایندگان مسکن و شهرسازی ،اداره بنیاد مسکن شهرستان، اراضی مورد نظر رفع تصرف شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا