هواشناسی

کشتی های تجاری از رفت و آمد به بوشهر و خوزستان خودداری کنند

رییس اداره هواشناسی قشم گفت: با توجه به تاثیر سامانه ناپایدار بارشی و وزش بادهای نسبتا شدید در خلیج فارس و محدوده جزایر غربی استان هرمزگان توصیه می شود از رفت و آمد کشتی های تجاری به سمت بوشهر و خوزستان خودداری شود.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از ایرنا، محمد کاملی دیرستانی ضمن توصیف و پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم اظهار کرد: در روز جاری در پاره ای از نقاط استان به صورت پراکنده ناپایداری های جوی و دریایی تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دریا در ساعت های بعدازظهر و شب در خلیج فارس و محدوده جزایر غربی استان هرمزگان با افزایش باد غربی تا شمالی غربی مواج خواهد شد، گفت: توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از آمد و شد در این نواحی خودداری کنند و تهمیدات لازم برای تردد ایمن سایر شناورها صورت پذیرد.

رییس اداره هواشناسی قشم توضیح داد: همچنین در برخی نقاط دریایی استان هرمزگان، بلندی ها و مناطق مستعد به صورت پراکنده افزایش ابرناکی و رگبار پراکنده باران، رعد و برق و تندباد لحظه ای پیش بینی می شود.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: وقوع رگبار پراکنده در پاره ای از نقاط استان هرمزگان برای فردا چهارشنبه نیز دور از انتظار نخواهد بود.

وی گفت: با توجه به احتمال وقوع بارش های موقتی در مناطق دریایی احتمال وقوع تُند باد لحظه ای در پاره ای نقاط از جمله تنگه هرمز دور از انتظار نیست.

رییس اداره هواشناسی قشم اظهار کرد: در جزایر غربی استان هرمزگان از جمله کیش و لاوان ضمن احتمال وقوع رگبار های پراکنده باران و رعد و برق، از ساعت های بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید شمال غربی سبب مواج شدن این نواحی خواهد شد.

وی افزود: همچنین برای صبح پنجشنبه (۱۸ آبان ماه) در برخی نقاط شرقی استان هرمزگان افزایش سرعت باد شمال شرقی با احتمال گرد و خاک موقتی پیش بینی می شود.

کاملی دیرستانی بیان کرد: از لحاظ دمایی به تدریج تا روزهای پایانی هفته جاری در غالب مناطق افزایش یک تا سه درجه ای دما مورد انتظار است.

وی کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۲۲ درجه و ۸۱ درصد و شهر قشم را ۲۵ و ۷۶ درصد اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا