آموزشی

برگزاری سه کارگاه تخصصی حوزه شهرسازی در قشم

مدیر معماری و شهرسازی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری سه کارگاه رویکردهای نوین مرمت شهری در شهرهای جنوبی ایران، مدیریت منظر شهری و پیاده مداری در شهرهای ساحلی، حمل و نقل عمومی و ناوگان حرکتی در قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، علیرضا عجمی با اعلام این خبر گفت: این کارگاه های تخصصی به همت معاونت عمرانی و با حضور طراحان بنام کشور باهدف ایجاد نگاهی نوین در حوزه شهرسازی جزیره برگزار شد.
وی افزود: کارگاه رویکردهای نوین مرمت شهری در شهرهای جنوبی ایران با سرفصل هایی درباره مبانی و مفاهیم مرمت شهری، تجربیات کشورهای مختلف، سیر تکامل بازآفرینی شهری، مفاهیم مرتبط با اعیان سازی، نقش شهرساز به عنوان میانجی همراه بود و در ادامه پیشنهاداتی برای بازآفرینی محلات قدیمی شهرهای جزیره قشم ارائه شد.
به گفته عجمی، در کارگاه مدیریت منظر شهری و مدیریت نورپردازی شهر قشم نیز مبانی و مفاهیم منظر شهری، تجربیات کشورهای مختلف، رویکردهای نوین، روش‌های نورپردازی، طرح جامع نورپردازی و اجزای منظر شهری به شرکت کنندگان آموزش داده شد که در پایان با ارائه راهکارهایی برای مدیریت منظر شهری و طرح جامع نورپردارزی شهر قشم همراه بود.
وی کارگاه پیاده مداری در شهرهای ساحلی، حمل و نقل عمومی و ناوگان حرکتی را سومین کارگاه تخصصی برگزار شده خواند و عنوان کرد: در این کارگاه، سرفصل های آیین نامه طراحی معابر شهری، آیین نامه ۱۲ جلدی طراحی معابر شهری، مسائل حمل و نقل و ترافیک شهر قشم، اصلاحات ترافیکی مطابق استانداردها، پیاده مداری و انسان محوری در معابر و جاده ها و سایت های گردشگری به شرکت کنندگان آموزش داده شد.
مدیر معماری و شهرسازی سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه از آموزش سرفصل های دیگری همچون گونه های نوین حمل و نقل همگانی، پارک ترافیک، طرح خیابان زندگی، مناسب سازی و دسترسی پذیری در سواحل جهت افراد دارای معلولیت برای حضار خبر داد.
عجمی همچنین از شرکت مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف در این کارگاه ها خبر داد و تاکید کرد: برگزاری کارگاه های تخصصی در حوزه شهرسازی می تواند ضمن القا نگرشی نو به حوزه معماری شهری، به تحولات بزرگی در فضاسازی ها در شهرهای جزیره منجر شود.
گفتنی است، پیام کردستانی، محمدمهدی عابدی، جمشید جعفری نیکو و عباس نوروزی از طراحان شهری و مدرسان دانشگاه های کشور، تدریس سه کارگاه پیش گفت را برعهده داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا