فرهنگی

گردهمایی شعرای قشم در پاسداشت لسان الغیب

انجمن شعر قشم و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب و شعر و شعور در بیستمین شب ماه مهر ظهور ستاره بی افول شعر و ادب پارسی شاعر نامدار خواجه شمس‌ الدین محمد حافظ شیرازی را در مرکز بین المللی رشد این جزیره گرامی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، در این دورهمی شاعرانه، عاشقان و حافظان شعر و ادب فارسی با گرد هم آمدن در محلفی ادبی و با خوانش غزلیات نغز و پرمایه حافظ شیرازی، یاد این بزرگ مرد شعر و ادب فارسی را گرامی داشتند.

در این آیین و محفل ادبی که با کتابت اشعار و غزلیات حافظ همراه بود، شاعران و حاضران با یکدیگر به مشاعره پرداختند و توانمندی خود را در زمینه پاسداشت فرهنگ و ادب فارسی به نمایش گذاشتند.

در ادامه این محفل ادبی شاعران دیدگاه خود را در باره اهمیت و جایگاه حافظ و حکمت و صداقت در اشعارش بیان کردند.

در این مراسم شرکت کنندگان به ظرفیت ها و مشاهیر گرانقدر کشورمان اشاره و تاکید کردند ملت ایران به وجود مفاخر فرهنگی خود افتخار می کند.

در این دورهمی ادبی هر یک از شرکت کنندگان نظرات خود را در باره اشعار حافظ و موقعیت این اشعار در ایران و جهان بیان و قطعه ای از اشعار لسان الغیب حافظ شیرازی را قرائت کردند.

بیستم مهرماه در تقویم به نام شاعر نامدار خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی رقم خورده و هر سال در این روز برنامه‌های مختلفی در آرامگاه وی در شهر شیراز و دیگر نقاط کشور برگزار می‌شود.

ادیبان و شاعرانی همچون لسان الغیب حافظ شیرازی که با ارائه مفاهیم عمیق عرفانی و افکار والای انسانی و زبان و شعر فاخر خود، سهمی انکارناپذیر در غنای فرهنگ و ادب ایران عزیز داشته‌اند. سده‌ها از زمان حیات حافظ می‌گذرد و این عارف نامی و سخندان بلندآوازه ایرانی، همچنان محبوب‌ترین شاعر ملی ماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا