اجتماعی

قشمی ها در سه مرکز نیکوکاری به استقبال شور عاطفه‌ها رفتند

رییس کمیته امداد شهرستان قشم گفت: همزمان با بازگشایی مدارس و “شور عاطفه‌ ها” سه مرکز نیکوکاری در این شهرستان مرزی کمک‌های مردمی را دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، رضا تارک اظهار داشت: قشموندان و نیکوکاران سرزمین آب و آفتاب می‌ توانند علاوه بر وجه ‌نقد، اقلام مورد نیاز دانش‌ آموزان را که شامل پوشاک دخترانه و پسرانه و انواع نوشت‌ افزار است در قالب “شور عاطفه‌ ها” تحویل مراکز نیکوکاری خانه امید درگهان، رمکان و احسان سرریگ دهند تا در سال تحصیلی جدید در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

وی هدف از راه‌ اندازی شور عاطفه‌ ها در این جزیره را تامین مایحتاج تحصیلی دانش‌ آموزان کم بضاعت و نیازمند است و از خیران و مردم نوع‌ دوست سرزمین آب و آفتاب دعوت می‌ کنیم در این پویش کمک‌ های خود را به دانش‌ آموزان نیازمند داشته باشند تا هیچ دانش‌ آموزی به‌ دلیل مسایل اقتصادی از تحصیل باز نمانند.

رییس کمیته امداد امام خمینی قشم توضیح داد: جشن شور عاطفه ها تا ۱۵ مهر ماه ادامه دارد که به ترتیب هفته آخر شهریور ماه ویژه معابر شهری، جمعه ۳۱ شهریور ماه ویژه مصلی های نماز جمعه و روز سه شنبه چهارم مهرماه نیز زنگ نمادین جشن شور عاطفه ها در مدارس شهرستان نواخته می شود.

تارک تعداد دانش آموزان مورد حمایت این نهاد را در شهرستان قشم هزار و ۲۲۱ دانش آموز اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۵۴۵ نفر دانش آموز مقطع تحصیلی اول تا ششم ابتدایی، ۳۸۴ نفر دانش آموز مقطع تحصیلی متوسطه اول و ۲۹۲ نفر دانش آموز مقطع متوسطه دوم هستند.

وی اضافه کرد: همچنین ۷۸ دانشجوی کاردانی و کارشناسی شهرستان قشم مورد حمایت این نهاد هستند که ۴۷ نفر از آنان دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی و غیر انتفاعی، ۱۵ نفر دانشجوی دانشگاه پیام نور، ۱۶ نفر دانشجوی دانشگاه دولتی و یک نفر از طلاب حوزه علمیه است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) قشم تعداد مدارس همدل در سطح این شهرستان و جزیره قشم را ۱۲ مدرسه و تعداد کل دانش آموزان مشغول در این مدارس را ۳۲ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد چهار دانش آموز دختر و پسر در مقطع ابتدایی اول، ۱۴ دانش آموز دختر و پسر در مقطع متوسط اول و ۱۴ دانش آموز در مقطع متوسطه دوم هستند.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار جزیره قشم سرزمین آب و آفتاب می توانند برای شرکت در جشن شور عاطفه ها هدایا و کمک های خود را به صورت واریز نقدی به کارت ۷۷۶۴-۵۰۰۲-۹۹۷۹-۶۰۳۷ به نام کمیته امداد شهرستان قشم واریز کنند.

آیین شور عاطفه ها بیش از ۲ دهه است که در کشور برگزار می شود که با توجه به تغییرات صورت گرفته در سال های اخیر در آن و استفاده از ظرفیت کامل مدارس برای کمک به نیازمندان، می توان آن را تمرین کمک به همنوع بین آینده سازان کشور دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا