اجتماعی

شهر رمکان در قشم 55 روز است که آب ندارد

مسؤول کمیته رصد قرارگاه گشت ارشاد مسؤولان کشور گفت: شهر رمکان واقع در مرکز جزیره قشم با جمعیت بیش از 10هزار نفر، 55 روز است که بی آب مانده است و مردم گرفتار این وضعیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از فارس، محمد پاینده مسؤول کمیته رصد قرارگاه گشت ارشاد مسؤولان کشور ظهر امروز در گفت‌و‌گویی رسانه‌ای با انتقاد از وضعیت آبرسانی در جزیره قشم، اظهار کرد: شهر رمکان واقع در مرکز جزیره قشم با جمعیت بیش از 10هزار نفر، 55 روز است که بی آب مانده است و مردم گرفتار این وضعیت هستند.

وی با بیان این که این شهر در نقطه کانونی جزیره قشم واقع شده و در مسیر کریدور شرق به غرب این جزیره و موقعیتی تجاری را داراست، چرا باید حدود دو ماه مردم منتظر جاری شدن آب در شبکه آبرسانی این شهر باشند؟

پاینده عنوان کرد: این وضعیت شهر رمکان است و شما قضاوت کنید که در روستاها چه وضعیتی وجود دارد؟

مسؤول کمیته رصد قرارگاه گشت ارشاد مسؤولان کشور با حمایت از سخنان اخیر مدیرعامل منطقه آزاد قشم در پیگیری وضعیت آب جزیره، خاطرنشان کرد: مسؤولینی که چه در سطح شهرستانی و چه در سطح استانی قادر به رفع این مشکل نیستند، از منصب خود کناره گیری کنند تا مسؤولانی توانمند جای آنها را گرفته و کاری برای مردم کنند.

پاینده گفت: مردم اکنون آب مورد نیاز خود با قیمت گزافی با تانکر خریداری می کنند و این وضعیت مدت ها است ادامه دارد و مسؤولان حوزه وزارت نیرو فکری به حال شبکه آب قشم کنند و تغییراتی اساسی در این زمینه بوجود آورند.

وی خواستار تسریع در اجرای پروژه های آبرسانی در جزیره قشم با رویکرد بهبود شرایط زندگی مردم شد و گفت: آبفا تانکری برای آبرسانی به مناطق شهری و روستایی اختصاص دهد چرا که بسیاری خانواده ها توان خرید آب با تانکر در شهر و روستا را ندارند و در وضعیت سختی قرار دارند و ما بارها این موضوع را به طرق مختلف به مسؤولان تذکر داده ایم.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم هم دیروز گفته بود وضعیت آب در جزیره قشم فوق بحرانی است و تا خرید تضمینی نباشد، تولید کننده‌ها همچنان آب را به دریا می ریزند در حالی که مردم تشنه‌اند. قشم به جهت تولید آب مشکلی ندارد و مشکل اصلی نبود خریدار و خرید تضمینی است. وزارت نیرو باید پاسخ دهد که چرا بودجه برای خرید آب نمی‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا