اقتصادی

فعالیت 216 واحد صنعتی با اشتغالزایی ‌6 هزار نفر در قشم 

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 216 واحد صنعتی با اشتغالزایی ‌بیش از 6500 نفر در این منطقه مشغول فعالیت تولیدی هستند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مرتضی صابری با تبریک روز ملی صنعت به فعالان این عرصه، اظهار داشت: ارزش ارزی و ریالی واحدهای تولیدی منطقه آزاد قشم از ابتدای سال جاری به ترتیب معادل 156 میلیون دلار و 17 هزار و 224 میلیارد ریال می باشد.
وی ادامه داد: همچنین در سه ماهه نخست سال جاری معادل 75 میلیون و 597 هزار دلار از محصولات تولید شده توسط این واحدهای صنعتی به خارج از کشور صادر شده است.
مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم افزود: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه امسال 111 هزار و 100 تن برداشت از معادن در این منطقه صورت گرفته و معادل یک میلیارد و 478 میلیون ریال حقوق دولتی از معادن فعال دریافت شده است.
به گفته صابری؛ عمده واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در منطقه آزاد قشم واحدهای تولیدی و صنعتی مربوط به حوزه های مختلف از جمله شناورسازی، پوشاک، دخانیات، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی هستند.
وی تصریح کرد: 216 واحد صنعتی و تولیدی فعال در فضایی به وسعت بیش از 6 هزار هکتار با سرمایه‌گذاری بیش از 318 هزار میلیون ریال و بیش از 7 هزار میلیون دلار در منطقه آزاد قشم مشغول به فعالیت هستند.
مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: در راستای دستیابی به اهداف پیش بینی شده برای شعار سال «مهار تورم و رشد تولید»، برای رشد اقتصادی جزیره قشم و کمک به بهبود شاخص های حوزه صنعت و تولید به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد قشم، برنامه ریزی هایی صورت گرفته و به دنبال فعالسازی بیشتر بخش تولید و صنعت در جزیره هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا