اقتصادی

طرح پل خلیج فارس با همکاری دولت و منطقه آزاد دوباره فعال شد

معاون اجرایی رییس جمهوری درخصوص طرح های نیمه تمام در مناطق آزاد گفت: برخی سرمایه‌گذاری ها مشترک میان دولت و منطقه آزاد است مانند پل خلیج فارس که در حقیقت راه دسترسی به قشم است و سال ها معطل مانده با همکاری دولت و منطقه آزاد این طرح دوباره فعال شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از ایرنا، محسن منصوری در حاشیه چهارمین نشست شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی- تجاری و صنعتی که با دستور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: وعده‌های آیت الله رئیسی در سفرهای استانی محقق و عمده مصوبات در ۲ سال اول دولت مردمی عملیاتی شده است.
وی ادامه داد: در این نشست شورای عالی مناطق آزاد ۲۱ دستور کار در راستای توسعه و کارآمدسازی مناطق ویژه داشتیم که عزم دولت تحول ویژه در مناطق آزاد اقتصادی- تجاری در قالب یک برنامه کوتاه و میان مدت است.
معاون اجرایی رییس جمهوری با بیان اینکه در این نشست، متولی چند منطقه آزاد ویژه اقتصادی مشخص، طرح جامع توسعه برخی از مناطق تصویب و اصلاحاتی در برخی از تعرفه گذاری خدمات با نگاه کمک به حوزه تولید انجام شد، افزود: همچنین در راستای حمایت از مجموعه‌های تولیدی که در مناطق ویژه اقتصادی آزاد فعال هستند، در زمینه سود بازرگانی تصمیمات لازم گرفته شد که اعمال تخفیفات به نفع حوزه تولید خواهد بود.
منصوری به رسیدگی صورت مالی ۶ منطقه ویژه اقتصادی و آزاد اشاره کرد و گفت: عزم دولت توجه ویژه به این مناطق است و در مجموع برای این مناطق ۶۰۰ بسته و ۶۰۰ کیف سرمایه‌گذاری بدون نام و با در نظر گرفتن تسهیلات برای سرمایه گذاران آماده کردند که بر این اساس هر سرمایه گذاری که قصد سرمایه گذاری در این مناطق را داشته باشد، می تواند یکی از این بسته ها را انتخاب کند.
وی با تاکید بر اینکه آغوش دولت و مجموعه دبیرخانه شورای برای پذیرش سرمایه گذاران باز است تا با حمایت های لازم شاهد رونق در این مناطق باشیم، درباره طرح های نیمه تمام در مناطق آزاد نیز توضیح داد: برخی از این طرح‌ها با سرمایه گذاری در بخش خصوصی اجرا می‌شود و برخی سرمایه‌گذاری ها نیز مشترک میان دولت و منطقه آزاد است که تعدادی از این‌ها مانند پل خلیج فارس در حقیقت راه دسترسی به قشم است که سال ها معطل مانده و با همکاری دولت و منطقه آزاد این طرح دوباره فعال شد.
معاون اجرایی رییس جمهوری درباره محقق شدن وعده‌های دولت در دومین سال فعالیت دولت سیزدهم نیز گفت: عمده وعده های رئیس جمهور در سفرها محقق شده است و مصوبات سفر تا سه سال،فرصت برای اجرا دارد و با افتخار می گویم که عمده مصوباتی که در ۲ سال اول دولت مردمی باید اجرایی می شد، عملیاتی شد و تعدادی از طرح ها که مربوط به سال های بعد است، زمان برای اجرای آن داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا