اخبار مهم

یک ایستگاه جدید آتش‌نشانی و دو سوله بحران در قشم ایجاد می‌شود/آموزش حرفه‌ای آتش‌نشانی برای 45 نیروی داوطلب در قشم

مدیر بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت سال آینده یک ایستگاه جدید آتش نشانی در شهر قشم و دو سوله بحران که در مواقع حاد بتواند کمک حال ما باشد ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری “خبر قشم” مجید فرهادی با بیان این مطلب در نشست ویژه دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: متاسفانه در صورت بروز حادثه بحرانی در قشم علاوه بر اینکه امکانات آتش نشانی این شهر ناکافی است، ما سوله بحران هم برای اسکان مردم یا ذخیره مواد غذایی در اختیار نداریم.س تصمیم هیات
وی ادامه داد: براساس تصمیم و مصوبه هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم سال آینده شاهد ایجاد یک ساختمان جدید آتشنشانی و دو سوله بحران در قشم خواهیم بود.
مدیر بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از مطالب خود، اعلام کرد: در حوزه پدافند غیرعامل اقدامات مهمی از سوی معاونت فنی و زیربنایی با خرید پنج دستگاه دیزل ژنراتور به ارزش 180 ملیارد ریال انجام شده است.
به گفته وی، این پنج دیزل ژنراتور هم اینک وارد قشم شده و با نصب آنها در فرودگاه بین‌المللی و اسکله‌های قشم، می‌توانیم در مواقع بحران از طریق این ژنراتورها ارائه خدمات کرد.

**آموزش حرفه‌ای آتش‌نشانی برای 45 نیروی داوطلب در قشم

خبر دیگری فرهادی به آموزش 45 داوطلب حوزه آتش‌نشانی مربوط می‌شد که وی در مورد آن گفت: امسال برای نخستین بار در جزیره قشم، به 45 داوطلب به صورت ویژه آموزش آتش‌نشانی حرفه‌ای ارائه می‌شود.
وی اعلام کرد: دوره آموزشی به مدت 10 تا 14 روز برای داوطلبان در آستانه نوروز 1403 و با هدف تقویت حوزه آتش‌نشانی برای ارائه خدمات انجام می‌شود.
مدیر بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر اینکه این نیروهای داوطلب همانند نیروهای حلال احمر در ایام پیک سفرها در سطح جزیره فعالیت خواهند کرد، افزود: با نظر مثبت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم امیدواریم سال آینده بتوانیم در حوزه آتش‌نشانی جذب نیرو داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا