اجتماعی

نخستین گروه زائران قشمی راهی سرزمین وحی شدند

۲۲۹ زائر حج ابراهیمی (ع) جزیره قشم در قالب یک کاروان، با شماره پرواز ۱۶۲۲ به عنوان نخستین گروه حاجیان حج تمتع امسال سرزمین آب و آفتاب از فرودگاه بین المللی این جزیره به مقصد بندر جده در عربستان سعودی عازم سرزمین وحی شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، این کاروان حج ساعت ۱۷:۰۰ پنجشنبه ۲۵ خرداد با بدرقه مسوولان و خانواده ها، از فرودگاه بین المللی قشم برای انجام مناسک حج تمتع راهی عربستان شد.

عادل پیغامی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در آیین بدرقه نخستین گروه زائران قشمی خانه خدا در فرودگاه بین المللی این جزیره اظهار کرد: ایام حج برای بازماندگان موجب حسرت است و این حسرت را با پرواز دادن دل‌های خود به این سفر معنوی آرامش می‌بخشند.

وی ادامه داد: به ثمر نشستن نخستین پرواز مستقیم حجاج از فرودگاه بین‌المللی قشم به عربستان مایه آرامش، ثمره دعای خیر حاجیان و رزقی الهی برای توفیق خدمت است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: معنویت سفر حجاج از قشم عطر معنویت را در تمام جزیره قشم آکنده کرده است و موجب ثمرات بسیاری خواهد بود.

پیغامی افزود: همراهی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر)، سازمان حج و زیارت و ارگان‌های امنیتی در فراهم آمدن بستر انجام نحستین پرواز مستقیم از قشم به سرزمین وحی و عبور از تامین مسایل فنی مورد نیاز شایسته تقدیر است.

وی توضیح داد: با برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد قشم امسال برای نخستین بار اعزام حجاج با پرواز مستقیم از فرودگاه بین المللی قشم به سرزمین وحی صورت می‌گیرد.

قرار است فردا جمعه ۲۶ خردادماه جاری نیز دومین گروه از زائران قشمی بیت الله الحرام با یک فروند هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) راهی عربستان شوند.

فرودگاه بین‌المللی قشم در مدت ۲۸ سال فعالیت خود تاکنون پروازی به کشور عربستان نداشته و تنها مسیر پروازهای بین‌ المللی آن به ۲ مقصد کشورهای امارات متحده عربی و سلطنت عمان بوده است.

فرودگاه بین المللی قشم یکی از فرودگاه های بزرگ و مطرح کشور است که طول باند آن مناسب برای فرود هواپیماهای پهن پیکر است و توان سرویس دهی به تمامی هواپیماهای عبوری و پهن پیکر (به جزء ایرباس ۳۸۰) را در این منطقه دارد.

قرار گرفتن فرودگاه بین المللی قشم در این منطقه از خلیج فارس، فرصت مناسبی برای ارایه خدمات مناسب به هواپیماهای کوچک و بزرگ در مسیرهای داخلی و خارجی است.

امسال یکهزار و ۳۸۰ زائر حج تمتع در قالب ۹ کاروان و هفت پرواز از استان هرمزگان عازم سرزمین وحی می‌شوند که پنج پرواز زائران از فرودگاه بندرعباس و ۲ پرواز در روزهای ۲۵ و ۲۶ خردادماه از فرودگاه قشم انجام می‌شود.

زائران حج تمتع که از فرودگاه بندرعباس اعزام می شوند، چهارم و پنجم تیرماه و زائرانی که از فرودگاه قشم اعزام خواهند شد، ۲۶ تیرماه وارد میهن می‌شوند.

زائران حج تمتع استان هرمزگان در حج تمتع امسال در قالب ۹ کاروان متشکل از هفت کاروان اهل سنت و ۲ کاروان شیعه هستند که بیشترین کاروان مربوط به شهرستان بندرعباس و حوزه شرق استان با چهار کاروان است.

سه کاروان حج تمتع هرمزگان نیز از قشم، یک کاروان از بندرلنگه، پارسیان و بستک و یک کاروان از بندرخمیر است.

کوچکترین زائر استان هرمزگان دختر هشت ساله متولد ۱۳۹۴ و مسن‌ ترین زائر نیز مردی ۹۵ ساله متولد ۱۳۰۷ است.

یکهزار و ۳۸۰ زائر اعزامی از استان هرمزگان به بیت‌ الله‌ الحرام ۷۳۹ نفر زن و ۶۴۱ نفر مرد اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا