اجتماعی

سنت حسنه وقف برای رفع تنش آبی روستاهای جزیره قشم کارگشاست

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت حضور و نقش آفرینی خیرین و نیکوکاران برای رفع تنش آبی مردم ساکن در روستاهای غرب این جزیره گفت: باید با ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف، شرایط حضور واقفان را برای انجام نذر و هبه ساخت آب‌شیرین‌کن و تامین آب شرب جزیره نشینان فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، عادل پیغامی در آیین افزایش ظرفیت تولید آب‌شیرین‌کن باسعیدو با هدف تامین آب شرب روستاهای غرب جزیره اظهار داشت: مسوولیت تامین آب، آبرسانی و پرداخت یارانه تولید و توزیع در روستاهای جزیره قشم برعهده آبفای استان هرمزگان بوده و این نهاد به بخشی از وظایف ذاتی خود عمل نکرده است.

وی ادامه داد: با وجود کمبودها و سختی هایی که وجود دارد، سازمان منطقه آزاد قشم در راستای عمل به رسالت انسانی خود و ارایه خدمات به تمامی ساکنان جزیره، با پرداخت یارانه و انجام هزینه های مختلف برای رفع مشکلات و تنش آبی جزیره تلاش می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه مسئولان تمامی دستگاه ها و سازمان ها باید برای خدمت به مردم تلاش کنند، تأکید کرد: به نتیجه رسیدن طرح ها و پیگیری اجرایی شدن آنها دارای اهمیت بالایی است و باید در خاطر داشت که بیان وعده هایی که عملی نشود به زیان اعتماد مردم به مسئولان و نظام می شود.

به گفته پیغامی؛ اقدام انقلابی متخصصان و مهندسان شرکت آب، برق و تأسیسات قشم برای ساخت، بازسازی و راه اندازی آب‌شیرین‌کن، عمل شایسته ای و قابل افتخاری است و امیدواریم با ادامه این مسیر، شرایط برای رفع تنش آبی جزیره فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مردم جزیره همچنان به علت فقدان آب شرب در تنگنا هستند، تصریح کرد: اقدامات و کارهای زیادی برای حل این مشکل در سال های گذشته انجام نشده است، اما نمی توان نسبت به مشکلات مردم بی توجه بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: اقدامات امروز این سازمان برای تامین آب روستاها، فعالیتی رایگان در راستای رسالت انسانی این سازمان و برای خدمت رسانی به مردم است.

وی توضیح داد: در حال حاضر بخش خصوصی آمادگی تامین آب مورد نیاز جزیره قشم را دارد همچنین امکان خرید آب از سازمان های دولتی مانند سازمان منطقه آزاد قشم دارای محدودیت هایی است که امیدواریم با همکاری آبفای استان هرمزگان و وزارت نیرو بتوانیم برای رفع مشکل آب جزیره اقدام کنیم.

پیغامی گفت: خدمت‌ رسانی به مردم وظیفه تمامی مسوولان است و با برنامه ریزی خوب صورت گرفته در آینده ای نزدیک ۲ دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای غرب جزیره به بهره برداری خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا