اجتماعی

لوازم سرمایشی بین مددجویان کمیته امداد قشم توزیع شد

رییس کمیته امداد شهرستان قشم گفت: ۵۵ دستگاه کولر و یخچال در قالب پویش “نسیم حسینی” از محل مساعدت خیرین و حامیان این جزیره تهیه و بین مددجویان این نهاد در این شهرستان مرزی توزیع شد.  

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، رضا تارک اظهار داشت: این تعداد لوازم سرمایشی (۱۵ یخچال و ۴۰ کولر) بین مددجویان تحت حمایت این نهاد که فاقد هرگونه لوازم و تجهیزات سرمایشی و خنک کننده بودند با اولویت ایتام ساکن در شهر و روستاهای این جزیره (از قشم تا بخش مرکزی و بخش حرا) توزیع شد.

وی اعتبار وسایل سرمایشی اهدایی به مددجویان این جزیره را ۶ میلیارد و پانصد و شصت میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این وسایل سرمایشی شامل یخچال و کولر گازی به همراه ۲ دستگاه ماشین لباسشویی است.

رییس کمیته امداد شهرستان قشم ادامه داد: از مردم نوعدوست، خیران و نیکوکاران انتظار می‌ رود که کمک‌ های نقدی و غیر نقدی خود را برای کمک به مددجویان و نیازمندان این جزیره از طریق این نهاد مردمی اهدا کنند.

تارک توضیح داد: شمار دیگری از خانوارهای نیازمند در سرتاسر این جزیره در انتظار دریافت وسایل سرمایشی و سایر کمکهای اهدایی هستند که امید است با حمایت‌ های خیران و مردم نیکوکار سرزمین آب و آفتاب بتوانیم این وسایل را تهیه و در میان آنها توزیع کنیم.

وی گفت: خیران و نیکوکاران می توانند کمک‌ های خود را در قالب تهیه یخچال و کولر یا مشارکت در تامین بخشی از هزینه‌ های آن به هر میزان که می‌ توانند از طریق مراکز نیکوکاری و اداره کمیته امداد در شهرستان قشم به دست نیازمندان واقعی برسانند.

خانوارهای تحت حمایت این اداره شامل ۲ هزار و ۵۸۸ زن سرپرست خانوار (۷۱ درصد) و هزار و ۵۶ مرد سرپرست خانوار (۲۹ درصد) است که ۲ هزار و ۶۹۸ خانوار (۷۴ درصد) از آنان ساکن روستاها و ۹۴۶ خانوار (۲۶ درصد) آنها ساکن در مناطق شهری جزیره قشم هستند.

از این تعداد مددجو ۲ هزار و ۹۸۳ خانوار (۸۲ درصد) اهل سنت و ۶۶۱ خانوار (۱۸ درصد) اهل تشیع هستند.

فوت شوهر (هزار و ۶۶۹ خانوار – ۴۶ درصد)، مرد سرپرست سالمند(۹۴۴ خانوار – ۲۶ درصد) و بانوان مطلقه (۶۶۴ خانوار – ۱۸ درصد) سه دلیل وابستگی خانوارهای تحت حمایت به اداره کمیته امداد این شهرستان مرزی است که سه هزار و ۲۷۷ خانوار معادل ۹۰ درصد به واسطه این سه دلیل تحت حمایت این اداره قرار دارند.

این اداره حمایت از هزار و ۵۰ نفر فرزند یتیم و محسنین را بر عهده دارد که از این تعداد ۵۷۴ نفر از فرزندان ایتام و ۴۷۶ نفر از فرزندان محسنین( ۵۴۶ فرزند دختر و ۵۰۴ فرزند پسر) هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا