اقتصادیبین الملل

زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی در قشم فراهم است

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در قشم در راستای سیاست‌های جدید مناطق آزاد کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، مختار گرشاسبی با اشاره به سیاست‌های تعیین‌شده از سوی دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تأکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه جذب سرمایه‌گذار خارجی باهدف توسعه فعالیت‌های اقتصادی و افزایش تولید گفت: بخشی از رشد اقتصادی در مناطق آزاد در راستای عمل به شعار سال منوط به افزایش جذب سرمایه‌گذار خارجی است.

وی ادامه داد: در همین راستا در دو روز گذشته، جلساتی با دو گروه از سرمایه‌گذاران خارجی در قالب هلدینگ CRC شامل ۲۵ شرکت و شرکت HLNG (چینی-هنگ کنگی) که در حوزه‌های نفتی، گازی و بانکرینگ فعالیت دارد، برگزار شد.

به گفته گرشاسبی، پس از بازدیدهای میدانی از منطقه و تبیین ظرفیت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نفتی، این دو شرکت قرار است درزمینه گوگردزدایی، تولید LNG و بانکرینگ در جزیره سرمایه‌گذاری و فعالیت کنند.

وی افزود: فعالیت در حوزه گوگردزدایی از سوی طرف چینی _ هنگ‌کنگی به تصویب رسیده و پیش‌بینی می‌شود این دو شرکت سرمایه‌گذاری بالغ‌بر۸۰۰ میلیون دلار در منطقه انجام دهند.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از تداوم برنامه‌ریزی‌های این سازمان برای جذب بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی با تعریف بسته‌های اقتصادی جدید خبر داد و ابراز امیدواری کرد با ارتقا صنایع جزیره، منطقه آزاد قشم نقش پررنگی در تحقق شعار سال برای کشور داشته باشد.

لازم به ذکر است، از ۵۰ طرح اولویت‌دار و دارای مزیت اقتصادی منطقه آزاد قشم برای نخستین بار در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۱۴۰۱ رونمایی شد که اطلاعات آن در وب‌سایت این سازمان موجود می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا