اخبار مهمگردشگری

آغوش جزیره به روی گردشگران باز است / افزایش دویست درصدی جمعیت قشم طی پنج روزگذشته

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: جمعیت 170 هزار نفری قشم طی پنج روز گذشته (25 تا 29 اسفند 1401) با حضور میهمانان و گردشگران از نقاط مختلف كشور افزون بر دو برابر شد.

 به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، افشار فتح الهی با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت افزون بر 175 هزار میهمان و گردشگر از دو اسكله پهل و شهید حقانی بندرعباس و مسیر هوایی فرودگاه بین المللی منطقه آزاد قشم، وارد این جزیره زیبا شدند.

وی افزود: ورود بیش از 175 هزار گردشگر به قشم در مدت 5 روز آخر سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال 1400 از رشد 20 درصدی برخوردار است.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با اعلام اینكه تمام تدابیر در راستای استقبال از میهمانان نوروز 1402 در این ستاد پیش بینی شده است، ادامه داد: با توجه به استقبال خوب هموطنانمان برای سفر به قشم انتظار میرود جزیره با شلوغ‌ترین نوروز مواجه باشد.

به گفته وی، خوشبختانه تدابیر مورد نیاز در زمینه تامین مایحتاج عمومی انبوه میهمانان و گردشگران جزیره پیش بینی شده و با توجه به شرایط آب و هوایی بسیار مناسب این روزهای قشم، انتظار میرود تا پایان تعطیلات نوروزی میزبان بیش از یك میلیون و 500 هزار نفر از هموطنانمان باشیم.

فتح الهی همچنین تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن و ماه مبارك رمضان، گفت: برنامه های فرهنگی و هنری ویژه ای برای ماه رمضان تحت عنوان “افطار تا سحر” از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان كرد: همچنین ویژه در زمینه جشنواره ها و كنسرت ها با حضور چهره های شاخص هنری كشورمان با هدف انتقال شادی و نشاط به مردم قشم و گردشگران برنامه ریزی شده است.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم بیان داشت: خوشبختانه در زمینه اقامت میهمانان جزیره قشم هم تمامی اماكن اقامتی شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، میهمانسراها با بیش از 12 هزار تخت و همچنین 100 واحد بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری و كمپ پارك های مجهز به امكانات مورد نیاز مردم، پذیرای انبوه گردشگران جزیره هستند.

شایان ذكر است؛ این روزها انبوه میهمانان نوروزی از سه مسیر دریایی، زمینی و هوایی به قشم این بزرگترین جزیره غیرمستقل جهان در جنوب ایران سفر می كنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا