فرهنگی هنریمذهبی

مشارکت در ساخت خانه خدا شیعه و سنی نمی‌شناسد

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: مسجد خانه خداست و مشارکت در ساخت چنین خانه‌ای شیعه و سنی نمی‌شناسد و همه دغدغه‌مندان در این امر خیر مشارکت خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “خبرقشم”، آیت‌الله محمد عبادی زاده در سالروز میلاد حضرت ولی عصر امام زمان (عج) و همزمان با آئین کلنگ زنی ساخت مسجد جامع امام علی (ع) شهر قشم، اظهار داشت: عمر مفید ساختمان مصلی کنونی امام علی (ع) شهر قشم به پایان رسیده و ساخت مجموعه جدید برای ابروی مردم این شهر بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: همزمانی آئین کلنگ زنی این مجموعه فرهنگی و مذهبی در سالروز میلاد با سعادت امام زمان که عصاره همه انبیای الهی است را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با ظهور منجی عالم بشریت، حاکمیت کل جهان در اختیار مستضعفان قرار گیرد.

به گفته نماینده رهبری در استان هرمزگان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از ابتدای قبول این مسئولیت بارها دغدغه خود را برای ساخت یک مجموعه آبرومند در زمینه برپایی نماز جمعه عنوان کرده بودند و با پیگیری‌های امام جمعه شهرستان قشم این مهم به نتیجه رسید.
وی تصریح کرد: براساس وعده خداوند و توصیه بزرگان دین، حضور در آئین کلنگ زنی مسجد هم در پیشگاه الهی اجر و منزلت دارد و خوشا به حال آنان که در ساخت خانه خدا قدم‌های موثر بر می‌دارند.
عبادی زاده گفت: امیدواریم با عنایت سازمان منطقه آزاد، ادارات و نهادها و همه خیران و دغدغه‌مندان جزیره، این مجموعه هرچه زودتر به عنوان پایگاهی برای نیروهای مومن و انقلابی با هدف برپایی آئین‌های مذهبی ساخته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا