اخبار مهمفرهنگی هنری

سواد رسانه‌ای مدیران تقویت شود/انتقاد سازنده رسانه ها موجب پیشرفت کارهاست

مسئول سازمان بسیج رسانه استان هرمزگان از خانه‌دار شدن فعالان رسانه‌ای قشم به عنوان یک مطالبه بحق خبرنگاران‌ جزیره قشم نام برد.

به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، محمدرسول جلالی امروز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه در نشست با خبرنگاران بسیج رسانه قشم با اعلام این‌ مطلب، اظهار داشت: بخش عظیمی از جامعه خبرنگاران کشور در طول دوران انقلاب اسلامی صاحب زمین و خانه شدند اما خبرنگاران فعال شهرستان قشم‌ همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان این منطقه، در آرزوی خانه‌دار شدن بسر می‌برند.
وی در ارتباط با اظهارات فعالان رسانه‌ای قشم در زمینه کم‌لطفی پیشینیان نسبت به حل مشکل مسکن خبرنگاران جزیره و نگاه مثبت مدیرعامل فعلی سازمان در این زمینه، از مسئول بسیج رسانه قشم خواست از طریق مجاری قانونی فرصتی را برای نشست با مدیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم برای حل مساله مسکن خبرنگاران را فراهم کند.
مسئول سازمان بسیج رسانه استان هرمزگان از خبرنگاری به عنوان هنری مهم و اثرگذار نام برد که فعالان این عرصه می‌توانند با تهیه اخبار خوب و امیدوار کننده، حال جامعه را خوب کنند.
به گفته وی، دشمنان‌ ایران وحدت رویه‌ای را برای تخریب چهره انقلاب در دستور کار خود قرار داده‌اند و در این شرایط رسانه‌ها باید با پوشش اخبار امیدوارکننده و مثبت، سیاست‌ شیطانی استکبار جهانی را خنثی کنند.
جلالی با تاکید بر اینکه رسالت کار خبرنگاری انتشار واقعیت‌هاست، افزود: مسئولان هم باید با ارتقا سواد رسانه‌ای به اهمیت رسالت فعالان این هنر پی‌ ببرند و بدانند انتقاد سازنده رسانه‌ها، موجب پیشرفت کارها خواهد شد.
وی، ارتقای سواد رسانه‌ای میان‌ مردم و مسئولان جامعه را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: برای برگزاری دوره‌های مختلف حوزه رسانه آماده اعزام اساتید این هنر به قشم هستیم.
جلالی بیان داشت: از ایجاد پایگاه خبری در قشم با دادن مجوز در کمترین زمان‌ ممکن با هدف تقویت رسانه‌های محلی که مورد تایید مردم هر استان و شهرستان است، حمایت می‌کنیم.

شایان ذکر است؛ خبرنگاران حاضر در این نشست هم اعلام کردند؛ مسئولان به جای تکرار سخنان رهبری، برنامه‌های خود را برای تحقق فرمایشات ایشان با هدف رفع مشکلات مردم ارائه کنند.
تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت تقویت حوزه رسانه در کل جامعه و همراهی مسئولان با اصحاب رسانه هم از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی خبرنگاران بود و آنان از کار خود به عنوان جهاد تبینی نام بردند که مورد وثوق مقام‌ معطم رهبری است.
خبرنگاران همچنین‌ با تاکید بر رسالت کار خبرنگاری و انتشار اخبار شهرستان، از فشارهایی که توسط شماری از مسئولان پس از انتشار بعضی از اخبار به آنان‌ وارد می‌شود نیز اظهار ناخرسندی کردند.
مساله مسکن خبرنگاران شهرستان قشم و وعده‌های عملی نشده دیروز و امروز مسئولان هم از دیگر مطالبات فعالان رسانه‌ای در این‌ نشست بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا