اجتماعی

منطقه آزاد قشم پیشتاز تحقق وعده ساخت مسکن در کشور/ آغاز واگذاری زمین در شهرهای جزیره

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: پس از واگذاری زمین در روستاهای جزیره به منظور پایان بورس بازی زمین و خانه دار کردن 3500 جوان روستانشین، هفتمین مرحله این طرح با هدف اعطای زمین به جوانان در شهرهای جزیره با واگذاری بیش از 75 هکتار زمین در سه شهر رمکان، سوزا و طبل همزمان با دهه مبارک فجر کلنگ زنی شد.
به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، افشار فتح الهی با اعلام این خبر گفت: طرح مسکن جوانان جزیره، پروژه‌ای در راستای عمل به قول آیت‌الله رییسی، ریاست جمهوری در دولت سیزدهم است که منطقه آزاد قشم پیشتاز به اجرا درآوردن آن شد.
وی ادامه داد: منطقه آزاد قشم با عملیاتی کردن طرح مذکور در 6 مرحله، 3500 جوان بومی را در 38 روستا با اعطای زمین به وسعت ۱۶۰ هکتار صاحب‌خانه کرد و در گام بعدی خود، در تلاش است تا با آغاز کلنگ زنی طرح مسکن جوانان جزیره در شهرها، به آرزوی دیرینه خانواده‌های قشمی رنگ تحقق بخشد.
به گفته فتح الهی، در هفتمین مرحله اعطای زمین به جوانان جزیره، 322 جوان در شهر رمکان در وسعتی بالغ‌بر 16.1 هکتار، 552 جوان در شهر سوزا در مساحتی بالغ‌بر 27.6 هکتار صاحب‌خانه می‌شوند.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: همچنین این طرح در شهر طبل برای 635 جوان بومی در زمینی به مساحت 31.75 هکتار، سکونت به همراه خواهد داشت.
لازم به ذکر است، این کلنگ زنی با احتساب واگذاری‌های صورت گرفته در روستاهای قشم، هفتمین مرحله از طرح مسکن جوانان جزیره محسوب می‌شود که درمجموع، 75.5 هکتار زمین در آن به 1509 جوان ساکن در سه شهر رمکان، سوزا و طبل اختصاص خواهد یافت.
در این آیین حجت الله عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، محمد آشوری تازیانی، احمد مرادی و منصور آرامی نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، دکتر حجتی، معاون وزیر اطلاعات و رییس سازمان حراست کل کشور و جمعی از مسئولان و مدیران انتظامی، اجرایی و قضایی و ائمه جمعه و علمای قشم و هرمزگان حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا