اقتصادیبین الملل

توسعه همکاری های منطقه آزاد قشم و استان مسندم عمان در حوزه شیلات

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در پی سفر هیات اقتصادی استان مسندم عمان به جزیره قشم موافقت های اولیه برای توسعه همکاری های حوزه شیلات و آبزی پروری حاصل شد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، مریم نوری بالانجی با بیان این مطلب، اظهار داشت: توسعه همکاری ها در حوزه علوم آبزی پروری نوین همچون پرورش ماهی در قفس، تکثیر و پرورش ماهی و میگو، تولید خوراک آبزیان و تکمیل زنجیره ارزش افزوده در حوزه محصولات شیلاتی از موضوعاتی بود که در جلسه با عبداللطیف بن محمد بن خمیس البلوشی، مدیرکل کشاورزی و شیلات استان مسندم عمان مطرح گردید و و در رابطه با آن به توافقاتی دست پیدا کردیم.
مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسات همچنین مقرر شد تا زمینه برای انتقال تجربیات و فناوری های نوین منطقه آزاد قشم در حوزه شیلات با هدف توسعه فعالیت های آبزی پروری در استان مسندم عمان فراهم شود و در آینده نزدیک تفاهم نامه ای میان دو طرف به امضا برسد.
براساس این گزارش، در پی سفر هیات اقتصادی استان مسندم عمان به منطقه آزاد قشم، ضمن معرفی ظرفیت های اقتصادی و گردشگری جزیره، بر توسعه روابط و همکاری های میان دو منطقه در حوزه های اقتصادی و گردشگری تاکید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا