اجتماعیاخبار مهم

اهمیت محرومیت زدایی از روستای طولای قشم/پیشنهادات اداره شیلات به صیادان قشم قابلیت اجرایی ندارد

رئیس شورای اسلامی شهر قشم گفت: محرومیت زدایی از چهره روستای طولا در ۵ کیلومتری شهر قشم بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبرقشم، حبیب بازماندگان در شصت و نهمین جلسه‌شورای اسلامی شهر قشم که با حضور افشار فتح‌الهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و میرداد میرداری شهردار شهر قشم در مراسم تمدید تفاهم‌نامه بین سازمان و شهرداری، اظهار داشت: متاسفانه روستای طولا از حداقل‌ترین امکانات رفاهی همانند نانوایی، سوپرمارکت و پارک بازی بچه‌ها، محروم است.

وی با اعلام اینکه مشکلات این روستا در جلسات متعدد با مدیرکل مسکن و شهرسازی و مدیرکل بنیاد مسکن استان هرمزگان مطرح شده اما به نتیجه‌ مثبتی نرسیده‌ایم، افزود: امیدواریم با درایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مشکل این روستا حل شود.
به گفته رئیس شورای اسلامی شهر قشم، پیشنهاد راه‌اندازی خط مینی‌بوسرانی از قشم به شهرک گلزار و طولا و بالعکس را به استان ارایه داده‌ایم و قرار است در مرحله نخست ۴ دستگاه ون (هایس) و سپس دو دستگاه اتوبوس برای ارائه این‌ خدمات به شهرداری قشم تحویل شود.

وی با تاکید براینکه مسئولان شیلات کشور هیچ اقدامی برای رفع مشکلات صیادان شهر قشم انجام ندادند، افزود: نظرات مسیولان شیلات‌ کشور غیرکارشناسانه بود و قرار شد با مطالعه طرح توسعه صیادان این شهر توسط شهرداری، بودجه‌ای از استان هرمزگان در این زمینه تزریق شود.
بازماندگان در ادامه با تقدیر از تلاش مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای حل مسکن جوانان‌ جزیره، گفت: پیش از اجرای این طرح ملی، سازمان‌ منطقه آزاد قشم ۳۸۰ قطعه زمین به صورت رایگان به مسکن مردم در روستای گلزار اختصاص داده بود.
بازماندگان یادآور شد: اقدام جدید سازمان‌ منطقه آزاد برای حل مسکن‌ جوانان‌جزیره با واگذاری زمین قابل تقدیر است.
رئیس شورای اسلامی شهر قشم همچنین خواستار برقرار شدن ارتباط بین ساحل شمالی قشم به ساحل جنوبی از مسیر روستای دفاری با هدف روان شدن ترددها شد.

انتخاب مکانی برای فعالیت دستفروشان، رنگ‌آمیزی جداول از طریق مناقصه هم از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی رییس شورای اسلامی شهر قشم در این نشست بود.
او گفت: چهار مدرسه تخریبی در قشم از دولت‌های گذشته تاکنون رها شده که کار فندانسیون و ستون‌های این مدارس انجام شده و امیدواریم سازمان منطقه آزاد این چهار مکان آموزش و پرورش که در محله فقیر‌نشین است را در دستور کار خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا