اخبار مهماقتصادی

مناطق آزاد با رفع بروکراسی زائد به توسعه می‌رسند

رییس کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانونی اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: رفع بروکراسی زائد، تسهیل و ایجاد تنوع در استفاده از ابزارهای تامین مالی می‌تواند به توسعه و پیشرفت مناطق آزاد کمک کند.

به گزارش پایگاه خبرقشم، شمس‌الدین حسینی در نشست اعضای این کمیسیون با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، اظهار داشت: این کمیسیون با هدف تسهیل شرایط کسب و کار، رونق تولید در کشور و کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و اقتصادی مردم فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: بسیار امیدواریم تصمیمات این کمیسیون موجب اتفاقات مثبتی در حوزه تولید و رونق اقتصادی در کل کشور از جمله مناطق آزاد شود.
به گفته وی، متاسفانه براساس آمارهای رسمی در سال‌های گذشته رشد اقتصادی کشور بطور متوسط کمتر از ۰,۸ درصد بوده که با توجه به رشد ۱.۴ درصدی جمعیت، درآمد سالانه کشور و سفرهای مردم کوچک‌تر شده است.
رییس کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانونی اساسی مجلس شورای اسلامی یادآور شد با توجه به اینکه از ابتدای تاسیس مناطق آزاد کمبود منابع مالی موجب ناترازی سوری در این مناطق شده است، نمایندگان مجلس در کمیسیون جهش تولید درپی قوانینی برای رفع ضعف‌های موجود در حوزه تامین مالی کشور و موفقیت اقتصادی در نقاط مختلف ایران هستند.
او در پایان تصریح کرد: نمایندگان مجلس و کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانونی اساسی مجلس آماده‌اند طرح های پیشنهادی تامین مالی که برای دولت بار مالی اضافی به همراه نداشته باشد را مورد بررسی قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا