اقتصادی

استفاده از ظرفیت های حمایتی “صحا”، گامی در جهت پیشرفت صنایع قشم

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه ریزی برای حمایت واقعی از تولیدکنندگان با استفاده از ظرفیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، علیرضا خسروانی در جلسه مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) با جمعی از تولیدکنندگان و صنعتگران منطقه آزاد قشم، اظهار داشت: با افزایش سطح تعاملات امکان استفاده بهتر از برنامه های حمایتی جهت تامین مالی واحد‌های تولیدی فراهم می شود.
وی با بیان اینکه بسیاری از واحد‌های تولیدی در حال حاضر مشکل تامین مالی دارند، افزود: برنامه ریزی خوبی برای حمایت واقعی از واحد‌های تولیدی و صنعتی با استفاده از ظرفیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته صورت گرفته است.
مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: واحد‌های تولیدکننده موفقی در حوزه صنایع پیشرفته در جزیره قشم مشغول فعالیت هستند که امیدواریم با افزایش تعاملات، بستر لازم برای افزایش حمایت و تامین سرمایه در گردش طرح های اقتصادی فراهم شود.
براساس این گزارش، رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته نیز در این جلسه گفت: صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در حال حاضر به عنوان بازوی تامین مالی صنایع پیشرفته کشور در بخش خصوصی و تعاونی فعالیت می کند.
محسن نادری منش ادامه داد: صندوق حمایت از صنایع پیشرفته می تواند با استفاده از منابعی که در اختیار دارد می تواند درخصوص تامین منابع حمایتی مورد نیاز تولیدکنندگان با کمک دولت و مجلس بستر مناسب برای تولید بهینه را فراهم کند.
وی با بیان اینکه در گذشته بیش از ۸۰درصد منابع صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در استان تهران مورد استفاده بود، افزود: از سال گذشته برنامه های برای استفاده بنگاه های صنایع پیشرفته در استان های مختلف با هدف ایجاد توسعه متوازن در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره به تشکیل نمایندگی این صندوق در ۱۱ استان کشور، گفت: سقف تسهیلات صحا هم اکنون ۱۵میلیارد تومان و تابعی از سرمایه صندوق است و با توجه به افزایش سرمایه، سقف ارائه تسهیلات هم افزایش پیدا می کند.
به گفته نادری منش؛ بخشی از خدمات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته ارائه تسهیلات با نرخ ترجیحی ۵ تا ۱۵درصد به واحدهای تولیدکننده دارای شرایط است که در حوزه های تجهیز و راه اندازی خط تولید، سرمایه در گردش، تجهیز آزمایشگاهی، اخذ استانداردها و شرکت در نمایشگاه‌ها، تولید نمونه اولیه و صادرات به متقاضیان تعلق می‌گیرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: براساس اساسنامه موجود ارائه تسهیلات با نرخ های ترجیحی و ارائه ضمانتنامه و خدمات مشاوره ای و همچنین سرمایه گذاری خطرپذیر از خدمات این صندوق است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا