حوادث

سه فروند قایق حامل قاچاق دام زنده در آب های قشم توقیف شد

فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف سه فروند قایق تندرو حامل دام زنده قاچاق در ۷۲ ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب‌های این جزیره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، سرهنگ صفر متاجی اظهار داشت: مرزبانان ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی قشم هنگام گشت زنی و کنترل مرزهای آبی در محدوده آب های این جزیره در خلیج فارس سه فروند قایق تندرو حامل احشام قاچاق را مشاهده و در عملیات تعقیب و گریز، آن‌ها را ناچار به توقف کردند.

وی با اشاره به اینکه این محموله‌ های قاچاق شامل ۱۰۶ راس احشام از نوع بره، گوسفند و بُز است، گفت: در این عملیات انتظامی، ۲ نفر از قاچاقچیان در محل دستگیر و بازداشت سایر متهمان هم در دستور کار نیروهای مرزبانی و پلیس قرار دارد.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم توضیح داد: ارزش احشام کشف شده چهار میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ متاجی با بیان اینکه قاچاقچیان قصد داشتند به وسیله قایق‌ های تندرو این محموله‌ دام زنده را به  کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل کنند، افزود: خوشبختانه با اقدام به موقع و عملیات ضربتی مرزبانان، از خروج این محموله‌ ارزشمند دام از مرزهای کشور و خسارات ناشی از آن جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: دریادلان پایگاه دریابانی قشم با قاطعیت و اشراف کامل بر مرزهای آبی این خطه از میهن اسلامی نظارت کامل دارند و مقابله با قاچاق دام زنده، قاچاق سوخت و برخورد با افراد سودجو را در دستور کار خود قرار داده‌ اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا