اقتصادی

قشم، الگوی وحدت و همدلی برای کشور و جهان اسلام / تراز تجاری در منطقه آزاد قشم برای اولین بار مثبت شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جزیره زیبای قشم یکی از سرمایه های ملی متعلق به همه ایرانیان است که با اقدامات زیرساختی صورت گرفته طی ماه های گذشته در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت می کند.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی در برنامه تلویزیونی شو بندر شبکه خلیج فارس، اظهار داشت: وجود وحدت مثال زدنی و اتحاد بی نظیر میان مذاهب و اقوام مختلف در جزیره قشم می تواند به عنوان الگویی برای سراسر کشور و حتی جهان اسلام معرفی شود.

وی ادامه داد: در ۱۱ ماه گذشته از دوره جدید مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم در دولت مردمی آیت الله رییسی، اتکای اصلی جهت اجرای پروژه های توسعه ای متناسب با فرهنگ اصیل ساکنان جزیره و مشارکت مردمی بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به همراهی خوب جامعه محلی برای اجرای طرح های توسعه ای در جزیره قشم، افزود: با برنامه ریزی انجام شده در حوزه های زیرساختی و اقتصادی، قشم در آینده نزدیک می تواند تبدیل به یکی از منابع قدرت اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشور تبدیل شود. به گفته فتح الهی؛ برای اجرای طرح ها و توسعه پایدار در جزیره قشم بیش از هر عامل دیگری مشارکت مردمی ضروری است که خوشبختانه طی ماه های گذشته این همراهی از سوی جامعه محلی شکل گرفته است.

اجرای طرح های زیرساختی برای توسعه پایدار قشم

وی با بیان اینکه طی ماه های گذشته عملیات اجرایی طرح های زیرساختی خوبی در جزیره قشم آغاز شده است، گفت: دو پروژه بزرگراهی تعریض جاده ساحل جنوبی از شهر قشم تا فرودگاه بین المللی به طول ۶۰ کیلومتر و مسیر ۴۰ کیلومتری حدفاصل لافت به درگهان بخشی از نیازهای زیرساختی جزیره به جاده های ایمن و استاندارد را تامین می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای رفع مشکل کم آبی در جزیره قشم نیز، تصریح کرد: برای حل مشکل کمبود آب یک پروژه ۱۰ هزار مترمکعبی با سرمایه گذاری ۲۴۰۰ میلیارد ریالی برای شهر قشم آغاز شده که فاز اول آن تا پایان سال به نتیجه می رسد.

فتح الهی ادامه داد: همچنین مذاکراتی با مجموعه وزارت نیرو صورت گرفته و جانمایی سه واحد آب شیرین کن در نقاط مختلف جزیره انجام شده که پس از اتمام ساخت آنها مجموعا ۱۲ هزار مترمکعب به ظرفیت تولید آب شیرین در جزیره قشم افزوده می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکل مسکن جوانان قشم نیز طی ماه های گذشته از دورترین نقاط جزیره آغاز شده و خوشبختانه پیشرفت های خوبی در این حوزه حاصل شده است.

مثبت شدن تراز تجاری شش ماهه برای نخستین بار

مدیرعامل منطقه آزاد قشم در ادامه از مثبت شدن تراز تجاری منطقه آزاد قشم در شش ماهه نخست سال جاری برای نخستین بار در تاریخ این منطقه آزاد خبر داد و افزود: تراز تجاری قشم در شش ماهه سال جاری مثبت ۵۲ میلیون دلار است که نشان دهنده توسعه تولید و صادرات در این منطقه است.

فتح الهی گفت: عملیات اجرایی پل خلیج فارس نیز به عنوان یکی از پروژه های ملی و از خواسته های دیرینه مردم استان هرمزگان و جزیره قشم طی هفته های آینده آغاز خواهد شد.

وی در پایان با ابراز امیدواری از همکاری خوب شکل گرفته میان جامغه محلی برای اجرای پروژه های توسعه ای، خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد قشم با برنامه ریزی صورت گرفته به دنبال انجام ماموریت اصلی و ایفای نقش سازنده برای رونق و پیشرفت اقتصاد ایران و استان هرمزگان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا