گردشگری

۵۴ ایده در نخستین هم‌آفرینی جزیره ارائه شد

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ارائه ۵۴ ایده در نخستین هم‌آفرینی جزیره قشم توسط فعالین فرهنگی و گردشگری این جزیره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: اولین هم آفرینی جزیره جهانی قشم با موضوع توسعه کسب‌وکارها و ‌استارتاپ های حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور۱۳۲ نفر نهایی از فعالین این حوزه برگزار شد.

وی ادامه داد: این رویداد با ۱۲ کارگاه آنلاین‌ و ۳۶۰۰ نفر ساعت آموزش آغاز شد و در ادامه طی سه روز ۵۴ ایده مطرح و درنهایت ۲۵ ایده به مرحله پایانی رسید.

به گفته زارعی در این رویداد آنلاین ‌و حضوری با مشارکت فعالان از سراسر جزیره قشم شبکه هم پیوند کسب‌وکارها و استعدادهای گردشگری و ظرفیت‌های و نقشه‌های جدید مسیرهای نوآوری گردشگری جانمایی شد.

وی تصریح کرد: اختتامیه این رویداد در تاریخ ششم مردادماه با حضور سرمایه‌گذاران و جامعه خلاق در جزیره جهانی ‌قشم برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش هم‌آفرینی به‌عنوان فرآیندی برای ایجاد نوآوری و ارزش با استفاده از مشارکت تمامی فعالان، خدمات‌دهندگان و کاربران یک پدیده اجتماعی و اقتصادی در نظر گرفته می‌شود.

هم‌آفرینی قشم در حوزه گردشگری نیز باهدف ارتقای این صنعت در جزیره برای دستیابی به پیشرفت متوازن به‌واسطه درگیر کردن و مشارکت تمامی افراد مرتبط شکل گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا