گردشگری

ورود نیم میلیون گردشگر به قشم از مسیرهای دریایی/ استقرار ۴ فروند شناور پیشرفته در بندر بهمن

 سرپرست شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم از ورود بیش از ۵۰۰ هزار نفر مسافر به جزیره قشم از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا پنجم فروردین ۱۴۰۱ به این جزیره از طریق مسیرهای دریایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از تسنیم، علی گل‌امینی ضمن ارائه آمار ورود مسافر و تردد شناورها در بازه زمانی 25 اسفند 1400 تا پنجم فروردین 1401 در مسیرهای منتهی به قشم و بالعکس در این فاصله تعداد 78 هزار و 618 مسافر از مبدا بنادر حقانی بندرعباس، هرمز و لارک با 908 سفر دریایی شناوری به قشم وارد شده‌اند.

وی همچنین ادامه داد: در این مدت بیش از 72 هزار مسافر از طریق بنادر ذاکری قشم و بنادر اقماری هرمز و لارک از محدوده مدیریتی قشم با تحقق 912 سفر دریایی شناوری به سمت بندرعباس خارج شده‌اند.

 سرپرست شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم با بیان اینکه در مدت مذکور میزان تردد شناورهای ورودی و خروجی از نظر عددی به هزار و 820 مورد رسیده، گفت: در مدت زمان مورد بحث از طریق بندرپهل و بندرلافت نیز که مسیری برای جابجایی دریایی خودرو به شمار می‌رود، 428 هزار مسافر وارد جزیره قشم شده‌اند.

گل‌امینی اضافه کرد: در مسیر مذکور همچنین طی مدت مذکور 107 هزار و 485 دستگاه خودرو وارد جزیره شده است که رقمی قابل توجه در حوزه جابجایی‌ها و حمل و نقل دریایی به شمار می‌رود.

 سرپرست شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم در پایان یادآور شد: چهار فروند شناور پیشرفته مستقر در بندر بهمن قشم با ظرفیت 320 صندلی مشغول به انجام خدمات گردشگری و تفریحی و دریایی در نوروز هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا