اجتماعی

حضور رییس جمهور در منزل خانواده شهیده فاطمه نیک در جزیره هرمز

رییس جمهور در بخشی از سفر به جزیره هرمز، در منزل خانواده شهیده فاطمه نیک حضور یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از خبرگزاری فارس ، آیت الله سید ابراهیم رییسی صبح امروز در بازدید صبحگاهی از جزیره هرمز در منزل خانواده شهیده فاطمه نیک حضور یافت و خانواده این شهید به گفت‌وگو نشست.

دیگر خانواده شهدای جزیره هرمز نیز در این جمع حاضر بودند.

فاطمه نیک(درویشی) در سال 1300 شمسی، در هرمز متولد شد و در پنجم مرداد 1366،در حج خونین در جوار خانه خدا، به دست پلیس مزدور دولت سعودی به شهادت رسید و به دیدار خدایش شتافت.

از این خانواده، 8 شهید دیگر نیز تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شده است.

دو تن از فرزندان فاطمه نیک، محمد و علی گلزاری در آستانه ی سال 1361 در عملیات فتح المبین، باب شهادت را بر روی خانواده گشودند و پس از آنان موسی درویشی،برادر فاطمه نیک و فرمانده ی سپاه هرمز و محمد شفیع مدنی-خواهر زاده اش در عملیات خیبر به فاتح خیبر پیوستند و در جزیره مجنون به شهادت رسیدند. غلام گلزاری سومین پسر فاطمه بود که همراه با دامادشان عبدالعلی دریانورد در زمستان 1364 در عملیات آبی والفجر هشت به صف شهدا پیوست. حر درویشی، فرزند موسی و عبدالحسین درویشی فرزند عباس برادر ناتنی فاطمه نیک دو شهید دیگر این خانواده بودند که در عملیات کربلای پنج در سال 1365،به شهادت رسیدند.حر درویشی تا 11 سال بعد، مفقود الاثر بود و در سال 1376، به جمع خانوادگی شان،در بهشت زهرای هرمز پیوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا